24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » O AKP’ye Göre Terörist Değil
O AKP’ye Göre Terörist Değil

O AKP’ye Göre Terörist Değil

Birleşmiş Milletler’in ‘terör’ listesinde bulunan cihatçı örgütlerden Hizb-i İslam’ın lideri Gülbeddin Hikmetyar, Türkiye’deki ‘terör’ listesinden çıkarıldı. Karar Resmi Gazete’de yayınlandı
IŞİD ve El Kaide bağlantısı nedeniyle Birleşmiş Milletler’in ‘terör’ listesinde bulunan Gülbeddin Hikmetyar ile ilgili Bakanlar Kurulu, tartışma yaratacak bir karar aldı. Gülbeddin Hikmetyar hakkında 2013 yılında alınan ‘malvarlığını dondurma kararı’ kaldırıldı.

O AKP’ye Göre Terörist Değil

Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasıyla yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi: “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 1267 (1999), 1988 (2011) ve 1989 (2011) sayılı kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30/9/2013 tarihli ve 2013/5428 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının eki (1) sayılı listenin ‘A- DEAŞ ve El-Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler’ başlıklı bölümünün 138’inci sırasında yer alan GULBUDDIN HEKMATYAR isimli şahsa ilişkin hüküm yürürlükten kaldırılmıştır.”

CHP’Lİ MAHMUT TANAL’DAN TEPKİ

Bakanlar Kurulu’nun kararına Twitter hesabı üzerinden tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Terörle mücadele bu mu?” diye sordu.

ERDOĞAN İLE FOTOĞRAFI OLAY OLMUŞTU

Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıllarda Gülbeddin Hikmetyar’ın dizinin dibinde verdiği poz Türkiye gündemine oturmuş, eleştiri konusu olmuştu.