07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’li Vekil Darbe Akşamı Karargahtaymış

AKP’li Vekil Darbe Akşamı Karargahtaymış

AKP’nin emekli general olan milletvekili Şirin Ünal’ın darbenin yapıldığı gün saat 16.00’da MİT müsteşarı Hakan Fidan’dan önce Genelkurmay Karargahına giderek Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile görüştüğü ortaya çıktı.

AKP’li Vekil Darbe Akşamı Karargahtaydı

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca’nın haberine göre, darbe günü Genelkurmay Karargahı’nın işgal edilmesine dair hazırlanan iddianamede, Ünal’ın ziyaretini müteakiben MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın saat 18:10’ta Karargah’a gelerek Hulusi Akar’ı ziyaret ettiği ve görüşmede MİT’e baskın düzenleneceği bilgisini Akara’a ilettiği belirtiliyor.

Yaver Türkkan gözaltındayken AKP’li Şirin ve Bakan Özhaseki le görüşmüş

Akar’ın tutuklu yaveri Levent Türkkan’ın, Şirin Ünal ve Bakan Mehmet Özhaseki ile telefon görüşmesi de belirlendi. Ancak ilginç olan Türkkan’ın kullandığı telefon ile Ünal arasındaki görüşmenin, darbeden üç gün sonra 18 Temmuz günü yapılması.

Türkkan, bu tarihte gözaltındaydı.Yine Türkkan’ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile 14 Temmuz günü görüştüğü belirlenirken iddianamede “Mehmet Özhaseki adına kayıtlı olan Eskişehir Yolu Çankaya da baz bilgileri olan 530…. GSM hat numarası kullanıcısı ile 14.07.2016 tarihinde saat 12:10:35’te bir kez irtibatının bulunduğu…” notu yer aldı. Kayserili olan Özhaseki’nin hemşehrisi Akar’ı yaveri aracılığıyla, Kayseri’deki bir etkinliğe davet amacıyla aradığı öğrenildi. AKP’li vekil ve emekli general Şirin Ünal’ın ise ‘’Mesai arkadaşlarını ziyaret” amacıyla karargaha gittiği bildirildi.