23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » Siyahi Yolcuya İşkence!

Siyahi Yolcuya İşkence!

Russia Today’de yer alan habere göre, Deutsche Bahn Alman trenlerindeki görevliler “kimlik bilgilerini vermeyi reddettiği ve bilet almadığı” iddiasıyla siyahi bir yolcuyu işkence ederek trenden çıkarmaya çalıştı.

Siyahi Yolcuya İşkence!

Vagonda bulunan başka bir yolcu tarafından çekilip kaydedilen görüntülerde, siyahi yolcu kapıya sıkıca tutunduğu halde görevlilerin sert muamelesiyle karşılaşıyor ve trenden atılıp istasyonda yüz üstü yatırılıyor. 48 yaşında ve Nijeryalı olduğu öğrenilen yolcunun Leuchtenbergring istasyonunda indirildiği görülüyor. Deutsche Bahn, adamın cilt renginin karşılaştığı muamelede herhangi bir rol oynayıp oynamadığının belli olmadığı halde geçmişte ırkçı olaylar olduğunu itiraf etti.

Diğer yolcular tepki gösterdi

Siyahi yolcuya yönelik uygulanan şiddet ve yapılan kötü muamele ise diğer yolcuların tepkisiyle karşılaştı. Görüntüleri kaydeden yolcunun “Bu yaptığınız kesinlikle doğru değil, o size bir şey yapmadı” dediği duyulurken, başka bir yolcu ise görevliye yönelik “Kendinden utanmalısın, yaptığın şey ırkçılık” ifadelerini kullanıyor.Bir diğer yolcu ise, darp edilen yolcunun “siyah olduğu için” böyle bir muameleye maruz kaldığını ifade ediyor.

İşte o görüntüler: