07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Isparta Valisi Üstüne Atladı
Isparta Valisi Üstüne Atladı

Isparta Valisi Üstüne Atladı

2 gün önce Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 81 ilin Emniyet müdürlüklerine geçtiği resmi yazının ardından, Isparta Valiliği hemen harekete geçti. sosyal medyadan yapılan paylaşımlar resmi olarak takibe alınmaya başlandı. Valilik kanalıyla şehirdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda, cumhurbaşkanına ve ‘devlet büyükleri’ne hakaretlerle ilgili olarak ivedi işlem yapılması istendi.

Isparta Valisi Vahdettin Özkan adına Vali Yardımcısı Fevzi Güneş imzası ile kaymakamlıklar ve şehirdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazının içeriği şöyle;

“devlet büyüklerini” eleştirene “hemen” işlem yapın”

-Son günlerde ülkemizde meydana gelen terör olaylarının artışı ile birlikte Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize yönelik yapılan hakaret içerikli paylaşım ve suçlamalarla ilgili olarak ivedilikle yasa gereği 5237 sayılı TCK’nın 299 ve 125. maddeleri gereğince işlem yapılması gerekmektedir. Özellikle bireysel olarak Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize karşı yapılan hakaret olaylarında olaya karışan kişinin amacı, bağlantılarının tespiti, olayın gerçek sebebinin ortaya çıkarılabilmesi için; Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize karşı yapılan hakaretlerle ilgili olarak kurumunuzda çalışanlarla ilgili olarak yapılan ve yapılmakta olan ayrıca ilerleyen zamanlarda yapılacak olan idari işlemlerin tarafınızca takip edilmesini, adli işlemler için ise il Emniyet Müdürlüğümüze bilgi verilmesini rica ederim.

473536_cover_mainslider_big