07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Hani Siz Düşürmüştünüz”
“Hani Siz Düşürmüştünüz”

“Hani Siz Düşürmüştünüz”

Yandaş yazar Fatih Tezcan, Rus uçağını düşürenlerin  Erdoğan’ı Rusya’dan özür dilemeye mecbur bıraktığını ima etti. Oyuncu Barış Atay eski paylaşımlarını hatırlatarak yandaş yazarı sosyal medyada rezil etti.

Yandaş yazar Fatih Tezcan, Rus uçağını düşürenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Rusya’dan özür dilemeye mecbur bıraktığını ima ederek “İsrail’le anlaşmanın konjonktürel kalbi doğalgaz maddesi ve Türkiye bu asimetriye mecbur bırakıldı. Rus uçağını düşüren bilek tarafından…” diye yazdı.

Ancak Tezcan daha önce yazdığı tweetleri çabuk unutmuştu. Fatih Tezcan’ın eski bir tweet’ini hatırlatan oyuncu Barış Atay “Hani siz düşürmüştünüz” diye sordu.

fatih(2)-(1)

Atay’ın paylaştığı Kasım 2015 tarihli tweet’te Tezcan “Yeniden Osmanlı dedik. Millet yüzde 49.5 verdi Rus uçağı düşürüyoruz. Yeniden Osmanlı olsak millet yüzde 70 verse TelAviv’in üstüne zeplinle ineriz” demişti.

Dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu da Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili “emri ben verdim” demişti. Tayyip Erdoğan da uçağın düşürülmesinin ardından CNN International’a verdiği demeçte “Özür dilemesi gereken bir taraf varsa biz değiliz. Hava sahamızı ihlal edenler özür dilesin” demişti.