07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Reza Turizm
Reza Turizm

Reza Turizm

Ekonomik Cihat suçlamasıyla Miami’de tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zerrab, New York’a naklediliyor. Otobüsle gerçekleşecek olan nakil farklı eyaletlere nakledilen tutuklular da olduğu için 4 gün sürecek. Bu yolculuk için Reza Zarrab kadın cezaevi olan FCI Tallahassee’ye nakledildi.

Reza Zarrab’ın nakliyle ilgili ilk açıklama New York Güney Bölgesi Savcılık Ofisi Basın Sözcüsü James Margolin’den geldi. Sözcü Margolin Reza Zarrab için “otobüste başka eyaletlerdeki farklı cezaevlerine nakledilecek tutuklular da bulunacağından yolculuk süresince en az 4 geceyi farklı cezaevlerinde yatarak geçirebilecek” dedi.

Reza Zarrab kadın cezaevinde

ABD’de dolandırıcılık, İran’a yönelik yaptırımları delmek ve kara para aklama gibi suçlardan tutuklanan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’ın kadın cezaevi olan FCI Tallahassee’ye nakledildiği ortaya çıktı.

Olayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı İlhan Taşcı Twitter hesabından açıkladı. Taşcı, “ABD’de tutuklanan Reza Zarrab’ın cezaevi yine değiştirildi” diyerek hesabından şunları paylaştı:

” ABD Federal Cezaevleri Bürosu’nun kayıtlarına göre Reza Zarrab FDC Miami’den FCI Tallahassee’ye nakledildi. Reza Zarrab’ın Tallahassee’ye nakledildiginin kaydı. Reza Zarrab’ın Tallahassee’ye nakledildiginin kaydı. Reza Zarrab’ın Tallahassee’de nakledildigi cezaevi. Reza Zarrab’ın nakledildigi cezaeviyle ilgili ilginç bir bilgi kayıtlara göre burası kadın cezaevi gibi görünüyor. Reza Zarrab’ın nakledildigi cezaevi ve genel ABD mahkum arama sistemine şu adresten bakabilirsiniz.”