07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kar Ne zaman Gidiyor?
Kar Ne zaman Gidiyor?

Kar Ne zaman Gidiyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Pazar gününden itibaren Türkiye’nin Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı sistemin etkisine gireceğini açıkladı…

Meteoroloji’den yapılan açıklamada Türkiye’nin tamamının Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği ifade edildi. O açıklamaya göre hava sıcaklığı  hafta başından itibaren ülke genelinde artacak ve mevsim normalleri civarında seyretmeye başlayacak.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde pazar, pazartesi ve salı günleri beklenen hava durumu şöyle:

3 Ocak Pazar

Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Eskişehir, Isparta, Burdur ve Hakkari çevreleri ile Antalya’nın batı ilçeleri yağışlı olacak. Kıyı Ege’de yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışların; Trakya kesiminde yoğun kar, Ege kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde görüleceği tahmin ediliyor,
4 Ocak Pazartesi

Ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi var.
5 Ocak Salı

Ülkenin büyük bir bölümünde görülmesi beklenen yağışların; genellikle yağmur, Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak yağış, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bekleniyor.