07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “IŞİD Irak’a Girdiğinde Erdoğan Neredeydi?”

“IŞİD Irak’a Girdiğinde Erdoğan Neredeydi?”

Irak’ta kurulan Haşd el Şabi milislerinin Kerkük Türkmenleri’nin liderlerinden olan Ebu Mustafa İmami Musul ve Türkiye ile ilgili açıklama yaptı. İmami açıklamasında Erdoğan’ı ve AKP hükümetini sert bir dille eleştirdi.

İşte Türkmen lider İmami’nin o açıklaması;

“IŞİD Irak’a girdiğinde Erdoğan neredeydi?”

“Hükümet ile sorunlarımız var. IŞİD Irak’a girdiğinde Erdoğan neredeydi? Bu hükümet değil miydi ki, IŞİD beş yüz bin nüfuslu Telafer’e girdiğinde, Türkmen köylerini ele geçirdiklerinde bu hükümet tek bir kınama dahi yayınlamamıştı. O zaman neredeydiler? Niçin bu kadar beklediler? Telafer’de katledilenler Türkmen değil miydi?”

“Türkiye şimdi mi sahip çıkacak bize?”

“Şimdi biz Kerkük Türkmenleri olarak bir birlik kurmuşuz gelip buna yardım etmeleri mi gerekir, yoksa karşısında olup Musul’u mu bahane etmeleri gerekir? Artık Türkmen’in gücü var, tüm ülkeyi savunacağız. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Biz o dönem bütün komşularımızdan yardım istedik. Tüm dünyaya yardım feryatları gönderdik. O gün ateşi söndürmeyenler bugün o ateşi Iraklıların söndürmeye başladığını görünce Türkiye şimdi mi sahip çıkacak bize? Onlar gerçekten Türkmenleri mi savunacak? Bu kardeşi savunmak değildir.”

İşte o açıklama;