07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “FETÖ Terör Örgütüne Mensup”
“FETÖ Terör Örgütüne Mensup”

“FETÖ Terör Örgütüne Mensup”

Tayyip Erdoğan Rus Büyükelçi’nin öldürüldüğü suikastle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, suikastçi çevik kuvvet polisi Mert Altıntaş’ın FETÖ bağlantılı olduğunu söyledi…

Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

“Saldırgan FETÖ bağlantılı”

“Bağlantıların öncelikli olanı tamamiyle FETÖ terör örgütüne mensup olduğudur. Yetiştirdiği yerden tut, onlar bunu gösteriyor. Şunu açık net söylemek zorundayım. Maalesef tabi silahlı kuvvetlerimizin içerisinde olduğu gibi, polis teşkilatımızın içinde de ne yazık ki bu kirli örgüt hala var. Bunların temizlenmesi de tabi ki devam ediyor, devam edecek. Bu hassasiyetle devam etmek durumundayız. Onun için Rusya’nın Türkiye’deki büyükelçisi merhum Karlov’un böyle bir suikasta kurban gidişi gerçekten bizleri üzmüştür.”

“Üzerinden bomba çıkacak diye vurmak zorunda kaldılar”

“Öbürü tabi bedeli ödedi. Bazıları spekülasyon yapıyorlar, neden canlı yakalanmadı diye. Bedel ödendiğinde de istanbul’da olduğu gibi, 5 tane polis üzerine gitti, bir kişi orada beş polisimizi şehit etti. Bunlar o andaki ruh halidir, o andaki tasarruf halidir. Bu tasarruflarda bazen başarılı olursunuz, bazen başarısız olmayabilirsiniz. Burada da tabi vuran arkadaşımız, kendi elini tekrar öbür tarafa sallayınca, buradan bomba mı çıkaracak endişesiyle kalkıp onu orada vurma durumunda kaldı. Bundan sonraki süreci de tabi şu anda Rusya’dan gelen soruşturma heyetiyle bizim soruşturma heyetimiz birlikte soruşturmayı yürütüyorlar.

“Rusya ile birlikte çalışma yütütülüyor”

“Bundan sonraki süreci de tabii şu anda Rusya’dan da biliyorsunuz gelen soruşturma heyetiyle bizim soruşturma heyetlerimiz birlikte çalışmalarını yürütüyorlar. Birlikte bu çalışmayı yapmak suretiyle de temenni ediyorum ki en kısa zamanda bir neticeye varılacak.”

“Yurtdışı bağlantılarına ilişkin ipuçları var”

“Bu kişinin yurt dışındaki bağlantıları nelerdir, buna yönelik de bazı ipuçları var. Şu anda Milli İstihbarat Teşkilatımız, diğer soruşturma birimlerimiz, çalışmalarını sürdürüyor. Nihai neticeyi, neticelendikten sonra açıklayacağız.”