02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Erdoğan’ın Her ‘Oy’dan Haberi Varmış
Erdoğan’ın Her ‘Oy’dan Haberi Varmış

Erdoğan’ın Her ‘Oy’dan Haberi Varmış

AKP kurucularından, eski bakan ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik,  “Ben 1 Mart tezkeresinin yanındaydım, karşı olanlar bunu açıkça söylemediler. Birileri de gizli kulisler yaptılar” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalanladı. Çelik, ret oyu vereceğini telefonla Erdoğan’a söylediğini iddia etti.

Kendi sitesinde bir yazı kaleme alan Çelik, 1 Mart tezkeresi ile ilgili Erdoğan’la arasında geçen telefon görüşmesini aktardı.

İşte o açıklama;

“Ret oyu veriyorum, bilginize”

-Tezkerenin oylanacağı günden bir gün önce Sayın Erdoğan’ı telefonla aradım ve şunları söyledim: ‘Efendim, ben oylama günü bir program için Bursa’da olacağım. Benim yerime oyumu kullanması için vekâletimi Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır’a bıraktım ve ret oyu vermesini rica ettim. Bunu bilmenizi isterim.

Resmi internet sitesi huseyincelik.net üzerinden dün yayımladığı açıklamada Çelik, 1 Mart tezkeresi öncesinde kendisiyle birlikte dönemin Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır ve Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın ret oyu vereceğini açıkladığını belirterek tezkerenin 3 oy farkla reddedildiğini de ekledi.