07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Davutoğlu’ndan Sonra Düşük Profilli Bir Başbakan Olacak”
“Davutoğlu’ndan Sonra Düşük Profilli Bir Başbakan Olacak”

“Davutoğlu’ndan Sonra Düşük Profilli Bir Başbakan Olacak”

AKP’nin kongre ve Başbakan Davutoğlu’nun bırakma kararını değerlendiren AKPa Ankara Milletvekili Ünal, “Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakan ile yürümüyor.Davutoğlu’ndan sonra düşük profilli bir başbakan olacak” dedi

İşte Habertürk TV’de Balçiçek İlter’in canlı yayın konuğu olan Aydın Ünal’ın o açıklaması;

“Cumhurbaşkanı ve başbakan ilişkileri hep sorunluydu”

-Diğer partilerde göremeyeceğiniz bir değişim sürecini yaşıyoruz. Biz 21 ay boyunca hiçbir şeyi konuşmadık. Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki meseleler konuşulmaz. Aile içindeki mahrem konular ama çok kolay geçmiş bir süre değildi. Bu sorunlar ortalığa dökülmeden çözüme kavuşuyor. Sütliman bir süreç yaşamadık. Sayın Başbakanımız da ifade etti, Sayın Cumhurbaşkanımız “Güçlü cumhurbaşkanı, güçlü başbakan” demişti. Ama böyle olduğu zaman Türkiye’nin iyi idare edilmediğini gördük. Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakanın iyi sonuçlar doğurmadığını gördük. İkisini itham etmek mümkün değil. Cumhurbaşkanı ve başbakan ilişkileri hep sorunluydu. Birbirlerini çok iyi tanıyan iki isim buna rağmen görüş ayrılıkları ortaya koydu. Çok yumuşak bir geçiş gerçekleşti. Bu süreç Cumhurbaşkanımız tarafından yönetilmiş bir süreç değildir.

“Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak”

-Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak. Fiili olarak oluşan durum bundan sonra da devam edecek. Türkiye açısından daha sağlıklı olacak.