07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Darbeyi 12 Saat Önceden Biliyordu”
“Darbeyi 12 Saat Önceden Biliyordu”

“Darbeyi 12 Saat Önceden Biliyordu”

Erdoğan darbeyi önceden biliyor muydu? İsrail televizyonu Kanal 2’nin Arapça haberler müdürü Ehud Yaari Türkiye’deki darbe girişimi ile ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Yaari, “Erdoğan darbeyi gerçekleştirmesi gerektiği saatten 12 saat kadar önce haber alıyor” dedi.

İşte odatv’de yer alan habere göre o çarpıcı iddia ve ayrıntıları;

“12 saat önceden haber aldı”

“Neler olduğu konusunda bir cümle söylemek gerekirse; Ki aslında neler olduğunu hepimiz gördük. Görünen odur ki Sayın Erdoğan, darbecilerin darbeyi gerçekleştirmesi gerektiği saatten 12 saat kadar önce haber alıyor. Kendisi bu haberi MİT Başkanı Hakan Fidan’dan alıyor. İstihbarat Başkan Yardımcısı Genelkurmay Başkan yardımcısı ile buluşarak darbeyi nasıl önleyeceklerini kararlaştırıyorlar ve Erdoğan’ı Marmaris’teki otelinden çıkartıyorlar. Darbe girişimcileri otele geldiklerinde ise Erdoğan orada değil artık. Uçağı bir süre havada bekletiliyor ve ünlü cep telefonu görüşmesini gerçekleştiriyor.”

“Ruslar değil kendi adamları ortaya çıkardı”

“En azından 12 saat öncesinden bilyordu diyorum. Basında çıkan ‘Ruslar haber verdi’ vs… Bu doğru değil. Olayı kendi adamları ve ekibi ortaya çıkardı. ”

“Erdoğan aslında Müslüman Kardeşler’in Türkiye üslubudur”

“Şu anda görünen o ki; gerçekleşen durum İslami bir darbeden daha azı değildir. İran benzerini 1979’da Humeyni ile geçirdi. Sokaklarda, caddelerde fazlasıyla kanla aynısını yaşadılar. Türkiye şu anda benzerini farklı bir şekilde yaşıyor. 60-70 bin kişinin işlerinden uzaklaştırılması, gözaltına alınması ve tutuklanmasından bahsediyoruz. Neredeyse yeni cezaevleri inşa edilmesi gerekecek. Çünkü bu kadar insanı alabilecek cezaevi yoktur. Şimdi Türkiye’yi yeni bir istikamete doğru sevketmekte. Erdoğan aslında Müslüman Kardeşler’in Türkiye üslubudur. Senelerce yapmaya çalıştığını şimdi birkaç ay içinde yapacaktır.”

“Sırtını Avrupa’ya dönmüş bir Türkiye ile karşılaşacağız.”

” İran’da da insanlar oy vermeye gidiyor ve parlamentoda bağırmalar kavgalar mevcuttur. Hatta basın içinde de farklı sesler mevcuttur. Türkiye’de de olabilir ama engellemeler ve sınırlar olacaktır. Yine seçimler olacaktır. Erdoğan Anayasa’yı değiştirecektir. Amerikan usulu Başkan da seçilecektir. Başka bir şey de yapacaktır. Türkiye’nin oryantasyonunu (eğilimini) değiştirecektir. Sırtını Avrupa’ya dönmüş bir Türkiye ile karşılaşacağız. Sırtını Avrupa’ya dönen, Rusya ile yakınlaşan ve yüzünü Asya’daki Türki Cumhuriyetlere dönen bir Türkiye göreceğiz. Euro Asyatik ülkeler ile iyi ilişkiler içinde olacaktır. Kazakistan, Afganistan vs gibi.

“İsrail ile ilişkileri ticari”

Bizimle olan ilişkilerine gelince ise bizimki ticari ilişkidir. Gaz bu ilişkilerin merkezi haline de dönüşebilir. Laviathan’dan alınacak gaz ile İsrail onun tek gaz satıcısı olmayacaktır, aynı zamanda Ruslar’dan da gaz alacaktır, tek satıcı ile kalmasın diye.