07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » FETÖ Soruşturmasında Tuhaf İlişkiler, İlginç İsimler

FETÖ Soruşturmasında Tuhaf İlişkiler, İlginç İsimler

Cemaat’in darbe girişiminin ardından Diyarbakır ve ilçelerinde faaliyet yürüten, bir üniversite, 19 okul, 34 dernek ve 2 vakıf kapatılarak, kapılarına mühür vuruldu. Kapatılan okullar arasında AKP Diyarbakır eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın iki okulu da var. İhsan Arslan’ın oğlu Mücahit Arslan, Tayyip Erdoğan’ın “sır küpü” olarak biliniyordu. Mücahit Arslan aynı zamanda AKP’nin kurucularından…

Darbe sonrası FETÖ operasyonu AKP’ye nasıl uzandı? İşte o çarpıcı detaylar;

AKP’li İhsan Arslan’ın 2 okulu da kapatıldı

15 Temmuz Cemaat’in darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’in kanun hükmündeki ilk kararnamesi yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır’daki bir üniversite, 19 okul, 34 dernek ve 2 vakıf kapatıldı. Dün sabah saatlerinden itibaren üniversite, okul, dernek ve vakıflara giden polis, kapıları mühürledi. Kapatılan okullar arasında AKP’nin yandaş kanalı 24 TV’nin kurucu ortaklarından ve  Cemaat’in yayın organı Zaman gazetesinin kurucularından Mehmet İhsan Arslan’ın 2 okulu da var. İhsan Arslan’ın oğlu Mücahit Arslan ise  Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden biri. Erdoğan’ın “sır küpü” olarak biliniyor. Mücahit Arslan aynı zamanda AKP’nin kurucularından… Mehmet İhsan Arslan İlkokulu ve Mehmet İhsan Arslan Ortaokulu’nun yer alması dikkat çekti.

ihsann

Ergenekon ve Balyoz Kumpasında Arslan’ın ismi geçmişti

Mehmet İhsan Arslan, 22. ve 23. dönem AKP Diyarbakır Milletvekili idi. Zaman gazetesi imtiyaz sahipliğini yaptı. Cemaat’le çok yakın ilişkiler kurdu. Arslan ailesinde AKP-Cemaat savaşında Cemaat destekçisi üyeler olduğu biliniyor. Mazlum-Der’in iki dönem Genel Başkanlığı görevinde bulundu.

İhsan Arslan’ın adı Ergenekon ve Balyoz davasında geçti. Bir dönem İhsan Arslan ile birlikte çalıştığını söyleyen Orhan Aykut, emniyet ve savcılığa yaptığı ihbarlarında Arslan’ın çete lideri olduğunu öne sürmüştü. Orhan Aykut, Ergenekon ve Balyoz’daki belgelerin İhsan Arslan’ın ofisinde hazırlandığını açıklamıştı. Orhan Aykut’un iddialarına ilişkin soruşturma halen sürüyor.

Erdoğan’ın sır küpü

aliihsann

Peki, Erdoğan’ın “sır küpü” olarak bilinen Mehmet İhsan Arslan’ın oğlu Mücahit Arslan kim?

Gerçek adı Ali İhsan Arslan. Ancak, herkes onu Mücahit Arslan olarak biliyor. AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın oğlu. 13 yıldır Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yapan Mücahit Arslan, gerçekten de bir gölge adam. Erdoğan’ın özellikle yurtiçi ya da yurtdışı ziyaretlerindeki fotoğraflara dikkatli bakıldığında Mücahit Arslan, fotoğraf karesinin bir köşesinde yer alıyor.