07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Beşiktaş’a Biat Kadrosu
Beşiktaş’a Biat Kadrosu

Beşiktaş’a Biat Kadrosu

 

Vodafone Arena’nın açılışında, Tayyip Erdoğan’ı öve öve bitiremeyen Fikret Orman “Siz olmasaydınız, bu stadı bitiremezdik” demişti. Orman şimdi de 15 Mayıs’taki seçimli genel kurul öncesi, Saray’a yakın isimlerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturmak için kolları sıvadı.

İşte biat kadrosu;

Cumhuriyet’in haberine göre, başkanlık için Rüzgar Sağnak’la çekişmesi beklenen Fikret Orman, Tayyip Erdoğan’ın yakın dostu, medya patronu Ethem Sancak’ı 2. Başkanlık için ikna etmeye çalışıyor. Henüz son kararını bildirmeyen Sancak’ı yönetimine katmak için Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’dan destek alan Fikret Orman, geçen yönetimde de yer alan İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kuzeni ve AKP’nin sevilen ismi Mevlüt Kocadağ’ın oğlu Emre Kocadağ ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yakını Umut Güner’le de devam kararı aldı.

Saray’a yakın isimler

AKP ve Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Rizeli müteahhit Mehmet Cengiz’le yaptığı telefon görüşmeleri tapelere yansıyan Cemil Kazancı, Tayyip Erdoğan’ın güney tatillerini geçirdiği Antalya Ela Resort’un sahibi Ahmet Akbalık, Bodrum’daki zeytin ağaçlarının kesilmesi ile anımsanan ATO (Ankara Ticaret Odası) Başkanı Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci de, Fikret Orman’ın kurullarında yer alacak diğer olası isimler.