07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İran Erdoğan’ı Yalanladı
İran Erdoğan’ı Yalanladı

İran Erdoğan’ı Yalanladı

Erdoğan’ın İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yi arayarak kendisi ve ailesiyle ilgili İran medyasında dile getirilen iddialar için uyardığı ve bunun üzerine haberlerin kaldırıldığı yolundaki açıklaması İran makamlarınca yalanlandı.
İran’ın Fars Haber Ajansı’nın haberine göre İran Cumhurbaşkanlığı’ndan üst düzey bir yetkili, Erdoğan’ın Ruhani’yi uyardığı yolundaki açıklamayı kategorik olarak reddettiklerini açıkladı.

Fars Haber Ajansı’na göre dün akşam Ruhani’nin ofisinden yapılan açıklamada, Erdoğan’ın sözlerinin şiddetle reddedildiği belirtilerek, iddianın temelsiz ve gerçek dışı olduğu kaydedildikten sonra, “Erdoğan ve Ruhani arasındaki hiçbir görüşmede ya da telefon konuşmasında bu tür konular gündeme gelmemiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

“Hele hele ailemi bu işe karıştırmak, o bu işin çok daha ahlaki olmayan bir yanıdır ki bunu Türk-İş’in 22. Olağan Genel Kurulu’nda Ankara-Moskova gerginliğinden ve Putin’in kendi ailesine yönelik iddialarından söz ederken, “Daha önce İran televizyonları yaptı. İran Devlet Başkanı ile bunu konuştum, dedim ki ‘Bak, siz çok büyük bir yanlışın içindesiniz, eğer bu böyle devam ederse bunun karşısı çok ağır olur, bedelini siz İran olarak çok ağır ödersiniz’. On gün filan sürdü, daha sonra sitelerinden bunu kaldırdılar. Niye Çünkü iftira, yalan, takiye üzerine kurulu sistemler bu işi daha çok kullanıyor”