07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Erdoğan da “Erken Seçim” Dedi ve Tarih Verdi
Erdoğan da “Erken Seçim” Dedi ve Tarih Verdi

Erdoğan da “Erken Seçim” Dedi ve Tarih Verdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Bahçeli’nin erken seçim teklifine olumlu yönde karar verdiklerini belirterek, “Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik” dedi.

Erdoğan da “Erken Seçim” Dedi ve Tarih Verdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda MHP lideri Devlet Bahçeli’yi kabul etti.

Bahçeli’nin dünkü erken seçim çağrısının ele alındığı görüşme yarım saat sürdü. Görüşme sonrası Bahçeli MHP Genel Merkezi’nde parti yönetimi ile bir araya gelirken, Başbakan Binali Yıldırım ile AKP MYK üyeleri de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geldi.

Erken seçim tarihi: 24 Haziran 2018

Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

“Sayın Bahçeli ile bugünkü görüşmemizde kendisiyle oldukça geniş bir çerçevede istişare ettik. Dünkü Bahçeli’nin teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz siyasette yeni bir dönemin miladıdır. 7 Ağustos’ta yaptığımız miting ise milletimizin tavrını net olarak ortaya koymuştur.

Sayın Bahçeli’nin ön açması sayesinde Cumhurbaşkanlığı Sistemi 16 Nisan’da kabul edildi.

Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkıyor. Hep 2019 seçimine kadar dişimizi sıkmayı düşündük. Sayın Bahçeli’nin teklifini yetkili kurulllarımızda değerlendirdik. Arkadaşlarımızla Bahçeli’nin teklifine olumlu yaklaşma kararı aldık.

Suriye’deki gelişmelerin hızlandığı, bir dönemde seçim konusunu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkarmamız şarttır. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. Tüm emeği geçen arkadaşlarımı şükran ile yad ediyorum. Milletimize hayırlı olsun.”