07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Trump’a Başka Şans Bırakmadılar”
“Trump’a Başka Şans Bırakmadılar”

“Trump’a Başka Şans Bırakmadılar”

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası Komite Başkanı Konstantin Kosaçev, ABD için Esad ile mücadelenin terörle mücadeleden daha önemli olduğunu söyledi…Rus Başkan,”Trump yönetimine başka şans bırakmadılar” dedi.

“ABD’nin Derdi Terör Değil, Esad”

Kosaçev sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “ABD kongresi tarafından Rusya ve İran’a Esad rejimini desteklemek sebebiyle uygulanan yaptırımlar Washington’un tavrını göstermeye devam ediyor. Esad ile mücadele terörle mücadeleden daha önemli” ifadesini kullandı.

“Rusya, İran ve Esad ile mücadele hiç konforlu değil”

“Saldırılar için sebep olarak Esad’ın gösterilmesi etkili bir mücadele yöntemi bulunamayan terörden daha rahat. Bununla beraber, Rusya, İran ve Esad ile mücadele hiç konforlu değil.

Füze saldırısının ardından Washington’un devam etmesi gerekecek ve tüm bu yaptırım inisiyatifleri Beyaz Saray’ın Suriye’deki olayların değerlendirmesinde haklı olduğunu göstermek için gerçekleştiriliyor.”

“Trump’a başka şans bırakmadılar”

Washington Cenevre ve Astana sürecinden çıktı, çünkü burada Beyaz Saray’ın diplomatik kıskançlığı ve kendi inisiyatifiyle gerçekleşmeyen her şeyi dışlamaya çalışması söz konusu. Ayrıca, Trump yönetimine de Rusya, İran ve Türkiye ile işbirliği yapması veya Esad rejimiyle mücadele etmesi arasında seçim şansı bırakmadılar.”