27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Temennim, Ektiklerin Sana Zarar Vermez”
“Temennim, Ektiklerin Sana Zarar Vermez”

“Temennim, Ektiklerin Sana Zarar Vermez”

Alaçatı’da damatlarıyla birlikte kebapçı basdan Fatih Terim’i özür dileyip, istifaya çağırmıştı. Fatih Terim’den Rüştü Rençber’e tehdit dolu, ironik bir cevap geldi. Terim; “temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi. ciidiye almıyorum ama hukuksal süreç başlatacağım” dedi.

“Temennim, Ektiklerinin Sana Zarar Vermez”

Hürriyet’te köşe yazan eski milli kaleci Rüştü Reçber, “Öncelikle hocam, olay nerede, nasıl, ne şekilde olursa olsun, yüzde 100 haklı bile olsanız, yaptığınız çok ama çok yanlış. Aslında bunun siz de farkındasınız” derken, “Şahıs kim olursa olsun, bulunduğu makamı suistimal ediyorsa özür dileyip görevini bırakmalıdır. O bırakmaya yanaşmıyorsa, ilgili merciler tarafından görevinden alınmalıdır. Hiçbiri olmadı mı? O zaman sözü yeni Spor Bakanı söyleyecek. O da mı olmadı. Artık talimat verecek makam belli!..” ifadelerini kullandı.

Rüştü Rençber, kendisine yanıt veren Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in kendisine gönderdiği mektubu köşesinden yanıtladı.

Reçber’in bugünkü köşesinden yayınladığı ve Fatih Terim’in kendisine yazdığı mektup şöyle:

“Sevgili Rüştü,

– Bugün Hürriyet Gazetesi’nde engin futbol bilgin ile vizyonun, kıymetli tespit ve yorumlarınla süslediğin köşeni okudum.

Türkiye’nin amiral gemisi olan Hürriyet’te köşe sahibi olmanın öncesinde seni yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığın kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim. Sanırım bağlı olduğun yöneticilerin de bu akıcılıktan ve zengin ifade biçiminden memnundur.

Sana dair hatıralarımda iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; bunların bir kısmında sana olan destek ve yardımlarımı, bir kısmında sadece bende kalması gereken anların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kısaca aslında kim ve nasıl biri olduğunu biliyorum.

Bilmediğim ise köşende kimin kalemiyle yazdığın, sana kalemini ve aklını ödünç verenlerle birlikte ne tür beklenti ve menfaatlerinin olduğu ve daha önemlisi kıymet bilmez, vefadan anlamaz bu tavırların aslında içinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği.

Belli ki hayat seni yormuş ve yıpratmış Rüştü. Belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamın da yok. Veya bilerek yada bilmeyerek bir yara açıldı sende ve sürekli kanatılıyor.

Üzülme Rüştü. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler. Sen, seni sen yapan değerlerinden vazgeçme.
Kendinden başka kimseye güvenip yola çıkma, arkanı döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmek daha çok koyar adama. Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma. Haa bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil 2-3 kez düşün.

Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi.

Benden yana endişen olmasın. Yazdıklarını ve niyetini ciddiye alacak ve yaygara çıkaracak değilim. Sadece hukuki süreci başlatacağım.

Sevgilerimle,

FATİH TERİM

TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRÜ”