27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Şehidin Sırtından İş Gören Yüzsüzlere Dava
Şehidin Sırtından İş Gören Yüzsüzlere Dava

Şehidin Sırtından İş Gören Yüzsüzlere Dava

Ömer Halisdemir’in Ağabeyi, kardeşinin ismini kullanarak röportaj veren, iş başvurusunda bulunan ve ailesinin ismini izinsiz kullananlara dava açacaklarını söyledi

Şehidin Sırtından İş Gören Yüzsüzlere Dava

15 Temmuz’da, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir, “kardeşi hakkında yalan yanlış gazete ve televizyonlara röportaj verenlere ve ailesinin ismini izinsiz kullananlara” dava açacağını söyledi.

“Şehidin ismini kullanıp sırada beklemeden muayene olmaya çalışanlar var”

15 Temmuz’un yıl dönümünde değerlendirme yapan şehit Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir, kardeşinin adını kullanarak iş başvurusu yapanların, hastanede sırada beklemeden muayene olmaya çalışanların olduğunu duyduklarını kaydetti. Ömer Halisdemir’in adını kullananlar hakkında hukuki yönden mücadele edeceğini belirten Doğan Halisdemir şöyle dedi:

“Şehidin ismini kim kullanırsa dava açacağım”

“Benim köylüm, yakınlarım, eş, dostlar Türkiye’nin her yerinden beyanat veriyor, açıklama yapıyorlar. Kanallara konuşuyorlar. Adam yıllardan beri Ömer Halisdemir’i görmemiş ama şehidimiz hakkında röportaj vermiş. Detayını bilmiyor, hakkında bir şey bilmiyor. Yalan- yanlış bilgiler veriyor. Ben bunlara kızıyorum. Şehidimizin adını kim kullanırsa ve ben bunu tespit edersem dava açacağım.”

“Ben sırada bekliyorum, kardeşimin ismini kullananıp beklemeyenler var”

“Hiç kimsenin Halisdemir ismini kullanmasını istemiyoruz. Bizler kurallara riayet eden, herkesin hak- hukukuna saygı gösteren bir aileyiz. Benim akrabam da olsa trafik mi yakalıyor, benim ismimi vermeyecek. Ben gidiyorum duruyorum emniyet kemerim takılı her kurala uyuyorum. Aynı şekilde hastanelerde bizim ismimizi kullanıyorlar. Ben doktora gittiğim zaman sıra bekliyorum. Şehit yakınıyım ama ben ‘Bana ayrıcalık tanımayın, acil bir hasta gelebilir ben sıramı beklerim’ diyerek ayrıcalık istemiyorum. Çünkü bu olaylardan önce nasıl bir yaşantı sürüyorsak bugün de aynı yaşantıyı süren bir aileyiz. Kimsenin de Halisdemir ismini kullanmasına izin vermeyeceğiz.”