07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “RTÜK Yöneticileri Harcanır!”
“RTÜK Yöneticileri Harcanır!”

“RTÜK Yöneticileri Harcanır!”

OHAL kapsamında hazırlanan 2 yeni KHK ile evlilik programlarının kaldırılabileceği tartışması başladı.AKP’ye ve Erdoğan’ı destekleyen isimlerden Fatih Tezcan, evlilik programlarının kaldırılmasına ilişkin sosyal medya hesabından çarpıcı bir yazı kaleme aldı.  “RTÜK ATV’deki evlilik programını kaldırabilir ama bunu resmi olarak yapamaz, RTÜK Yöneticileri harcanırlar” dedi.

İşte Tezcan’ın o yazısı ve RTÜK üyelerinin neden harcanacağına ilişkin itiraf gibi çarpıcı iddiası;

“Sizce bu ülkede ATV’ye müdahale edebilecek güçte siyasi güce sahip özerk bir kurum var mı?”

“Hangi kanallarda evlilik programı isimli dijital ahlaksızlık ve e-fuhuş var? Bildiğim kadarıyla ATV, Kanal D, Show Tv, Star Tv ve Fox Tv’de… Peki sizce bu ülkede herhangi bir konuda Turkuvaz Grubu ve ATV’ye müdahale edebilecek güçte siyasi güce sahip özerk bir kurum var mı? ATV dahil tüm kanallardaki evlilik programlarında dönen reklam vesaire paralarından haberiniz var mı? Bir dostum ‘kimse inanamaz’ demişti. Casting ajanslarından ucuza kiralanan tipler, evlilik programlarının arkasındaki toplum mühendislerinin çizdikleri rolleri oynuyorlar. Mesela ‘Muhafazakar hedef kitle’yi ekrana mıhlamak için İzmir erkeklerinin ‘yakından’ tanıdığı bir hatun ekrana başörtü takılıp çıkarılıyor. Bizim gibi bu pislikleri deşifre edecek isimler medyadan uzak tutulunca, saf halkımız bu oyunları yiyor, ne de olsa başörtülü diye izliyor.”

“RTÜK’ün ATV’ye yaptığı gider, ATV’nin ancak hoşuna gider”

“Kanallar bu ahlaksız rol model oyunları sayesinde hem dindar kesimi ahlaksızlaştırıyorlar hem de korkunç paralar vuruyorlar. Buna ATV dahil. Aslında ‘ATV başta’ demem lazım. Neden mi? Çünkü ATV’deki program kaldırılırsa Kanal D, Show Tv, Star Tv ve Fox Tv’deki anında kaldırılır. ATV = Turkuvaz = Kalyoncular. (Kalyoncular Devlet ihalelerini alıyor.) Kısacası: RTÜK’ün ATV’ye yaptığı gider, ATV’nin ancak hoşuna gider.”

“RTÜK Yöneticileri Harcanır!”

Soru: ATV’deki evlilik programı kalkarsa diğerleri kalkar mı?

Cevap: Kanal D, Show, Star ve Fox’un toplamında ATV’deki siyasi güç var mı?

RTÜK ATV’deki evlilik programını kaldırabilir ama bunu resmi olarak yapamaz, RTÜK Yöneticileri harcanırlar. ATV’nin ikna edilmesi lazımmış.

Cumhurbaşkanımız Kalyoncuları ikna edebilir ama o da bu gruba müdahaleyi hiç tasvib etmez. İşlerin kendi tabii seyrinde cereyanını ister.

Soru: RTÜK ceza keserek caydıramaz mı?

Cevap: RTÜK ATV’ye ‘caydırıcı ceza’ kesmek için izin almış mı? 🙂

Buyrun, acı gerçeklerle yüzleşin.

Kısacası: Bu ülkede Turkuvaz Medya istemeden Turkuvaz Medya’ya adam çıkaracak-indirecek, program yaptıracak-kaldırtacak biri yok.”

İşte Fatih Tezcan’ın o paylaşımları;