27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Mevlana Bu Dinin Kutsalı Değildir”
“Mevlana Bu Dinin Kutsalı Değildir”

“Mevlana Bu Dinin Kutsalı Değildir”

AKP genel Başkanı ve Cumhuırbaşkanı Tayyip erdoğan dün gece Mevlana’nın ölüm yıldönümünde düzenlenen Şeb-i Arus töreninde mevlanayı, “Mesnevi, uçsuz bucaksız bir deryadır, halimizin tasviridir. Mesnevi, sırlar, dersler, tavsiyeler ve hazinelerle dolu bir ummandır.” sözleriyle övdü… Ancak aynı saatlerde yandaş gazeteci Mehmet Ali Önel Mevlanayı soyal medya mesajlarıyla yerin dibine soktu: Mevlana bu dinin kutsalı değildir… Mevlana, küresel şeytani New Age dininin ilk rehberlerinden biridir.

“Mevlana Bu Dinin Kutsalı Değildir”

Havuz medyasının haber kanalı A Haber kanalında yaptığı “Deşifre” adlı programıyla bilinen Mehmet Ali Önel’in Mevlana’ya yönelik sözleri dikkat çekti.

Anadolu Ajansı, soysa medyada “Konya’da, Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni düzenlendi” mesajıyla fotoğraflar yayımladı. Anadolu Ajansı’nın u mesajına yanıt veren Mehmet Ali Önel “İslâm dinini bilmeyen ve dışarıdan gözlem yapan biri, Mevlana’yı bu dinin kutsalı zannedebilir. Kimdir Mevlana, neden bu kadar kutsallaştırılıyor. Bati’daki İslam düşmanları neden Mevlana’yı çok seviyor. Biraz düşünmek lazım” diye yazdı.

İşte o mesaj:

Mehmet Ali Önel, daha sonra Mevlana’yı “İslam düşmanı” ilan ederek “Mevlana, küresel şeytani New Age dininin ilk rehberlerinden biridir. Mesnevi’de insanı tanrısallaştıran paralel bir din vaaz etmiştir. Ve bunu da Allah’ın emri ile yazdığını zırvalamıştır. O yüzden Batı’daki islam düşmanları Mevlana’yı çok sever” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Erdoğan: Hz. Mevlana’nın yaktığı aşk ateşi halen yüreklerimizde yanmaya devam ediyor

Anadolu Ajansı’nın duyurduğu törende Erdoğan, bir konuşma yapmış, “Ben aşkı seçtim buyuran Hz. Mevlana’nın yaktığı aşk ateşi halen yüreklerimizde yanmaya devam ediyor. Ruhunu ve gönlünü Mevlana’ya açmayan onun hikayelerinden de nasiplenemez. Mesnevi bize göre uçsuz bucaksız bir deryadır. Mesnevi’nin her bir kıssası bizim için derstir. Mevlana gözlerimizi açar, ruhumuzu ferahlatır” ifadelerimi kullanmıştı.