07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hollanda Malı Traktörle “Evet” Propagandası
Hollanda Malı Traktörle “Evet” Propagandası

Hollanda Malı Traktörle “Evet” Propagandası

 Antalya’nın Serik ilçesinde, Hollanda malı son model bir traktör, bir şirket tarafından ‘evet’ pankartlarıyla donatılarak şehir merkezine konuldu. Duruma tepki gösteren CHP’liler hemen yanına ‘hayır’ pankartı astıkları 79 model traktör koydu.

Yaklaşık 15 gün önce ilçe meydanına üzerinde ‘Daima millet, kararımız evet’ ve ‘Türk milletinden başka efendi tanımayan yiğitlerin arkasındayız’ yazılarıyla  Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun fotoğraflarının yer aldığı afişler yapıştırılmış Hollanda üretimi, kabinli, yeni model bir traktör konuldu.

79 model traktörle yanıt

Duruma tepki gösteren CHP’liler hemen yanına ‘hayır’ pankartı astıkları 79 model traktörü yerleştirdi. CHP yönetimi tarafından dün akşam getirilen 1979 model, yıpranmış ve boyaları dökülmüş haldeki traktör meydanda diğerinin yanına yerleştirildi. Bu traktörün üzerine de kız çocuğu fotoğrafı ve ‘Üreticinin halinden anlamayanlara, geleceğim için hayır’ yazısının bulunduğu afiş ve Türk bayrakları asıldı.

“Hollanda malı traktörle ‘evet’ kampanyası yapıyor”

Eski model traktör önünde açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Osman Demiroğlu, şöyle dedi:

“İktidara yakın bir şirket tarafından ilçe merkezinde belli bölgelere son model traktörler koyarak ‘evet’ kampanyası yapılıyor. Biz de 1979 model traktörümüzle ‘hayır’ kampanyası yapıyoruz. Oysa ki çiftçinin halinden biz anlıyoruz. Çiftçinin durumu, traktörü gördüğünüz gibi ortada. Burada Ak Parti son model Hollanda malı traktörle ‘evet’ kampanyası yapıyor. Traktörü görenler ‘Çiftçinin durumu Serik’te çok iyi’ diyecek. Bütün köylerimizde çiftçilerimizin durumu ortada. Son model traktörlerden köylerimizde görmedim. Çiftçinin durumunu bu traktörle anlatıyoruz. Çiftçinin büyük bölümünün şu anda kullandığı traktör eski modeldir. Burada çiftçimizin son hali gösteriyoruz.”

“Biz koymadık, vatandaş koymuş”

AKP İlçe Başkanı Hasan Kozan ise traktörü kendilerinin koymadığını belirtirken, “Partimize gönül veren arkadaşlar tarafından konulmuş” dedi.