07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Başkanımız Toplum Vicdanına Tercüman Olmuştur”
“Başkanımız Toplum Vicdanına Tercüman Olmuştur”

“Başkanımız Toplum Vicdanına Tercüman Olmuştur”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “kontrollü darbe” açıklamasına ilişkin konuştu. Altay;”başkanımız kamu vicdanına tercüman olmuştur” dedi.

İşt Haber Türk televizyonunda Fatih Altaylı’ya konuşan Altay’ın o açıklaması;

“Cumhurbaşkanı darbeyi 16:30’dan önce mi öğrendi?”

“Böyle bir konu özel basın toplantısı yapılacak kadar önemliydi. Böyle düşünmemize yol açan çok olay var. Çok ilişki var. Darbeyi sayın Cumhurbaşkanı akşam üstü 16.30’da mı öğrendi daha önce mi öğrendi?”

“Topluma karşı şeffaf olması lazım”

“MİT Müsteşarı saat 18.30’da Karargah’tan ayrılıyor ve Cumhurbaşkanı ve Başbakan hazırlıksız yakalanıyorsa insanların aklına kuşku düşer. Bu iş için tiyatro, kurgu diyen var. Devleti yönetenlerin topluma karşı şeffaf olması lazım.” MİT Müsteşarı, Karargah’tan 18.35’te çıktı, akşam darbe başladı. Bunu nasıl izah edeceğiz? Sayın genel başkanımız kamu vicdanına tercüman olmuştur.”

“Bu işler toplumdan gizlenerek olmaz”

“Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Gölbaşı’nda mezuniyet töreninde ilk defa bu kadar üst düzey katılım oluyor. Tören bitiyor, MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı bahçede saatlerce ne yaptılar? Bunların bilinmesi lazım. Bu işler toplumdan gizlenerek olmaz.”