07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Bu Anayasa Erdoğan’a Kurulmuş Bir Tuzak”
“Bu Anayasa Erdoğan’a Kurulmuş Bir Tuzak”

“Bu Anayasa Erdoğan’a Kurulmuş Bir Tuzak”

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yeni anayasa paketi ile Erdoğan’a tuzak kurulduğunu iddia etti.

İşte Kamalak’ın KRT televizyonunda yaptığı çok konuşulacak o açıklaması;

 

“Zerre kadar aklım var diyen ülkenin lehinedir diyemez”

-Herkese soruyorum. Akıl sahibi olan herkese. Zerre kadar aklım var diyen herkese soruyorum. Bir tek kişiye kanun yapma yetkisi vermek, bu ülkenin lehine olur mu? Düşünüp, bu paketi okuyup ülkenin lehinedir diyecek tek bir kişinin bile olacağını sanmıyorum.

“Osmanlı’da da güç Enver Paşa’da toplanmıştı.Elimizde Bahçe kadar Anadolu kaldı”

-Biz bunu daha önce İttihat ve Terakki’de gördük. Orada üç tane paşa vardı. Cemal Paşa, Enver Paşa, Talat Paşa. Güç toplandı, Enver Paşa’nın eline geçti. Devletin yetkileri Enver Paşa’nın elinde toplandı. Enver Paşa, padişahın bile haberi olmadan, ülkeyi 1. dünya savaşına soktu. Osmanlı tam 30 cephede savaşmak mecburiyetinde kaldı. Bunlardan biri de hala ağıtları dilden dile dolaşan Yemen cephesiydi. Bakın bir kişi devlete hükmetti, savaşa soktu, 24 milyon metrekarelik Osmanlı’dan bugün elimizde bir bahçe gibi Anadolu kaldı.

“Bu paket bölünmeye müsade ediyor”

-Daha vahimi, siz bu ülkenin bölünmesini istiyor musunuz? Bu paket ona müsaade ediyor

“Bu paket Erdoğan’a kurulmuş bir tuzak”

-Bu paketin Sayın Cumhurbaşkanı için de bir tuzak olduğuna inanıyorum. Danışmanlarının yanlış bilgi verdiğine inanıyorum. Tuzağın olduğu apaçık.

“Padişahlara bile bu yetki verilmemişti”

-Osmanlı’da padişahların bile bu yetkisi yoktu. Her istediğini yapamazdı. Şimdiki anayasa mahkemesinin görevini yapan fetva makamı vardı.

“Abdullah Gül şimdi hain mi?”

-Eğer, bu pakete hayır demek hainlik ise, demek bu ülkenin bir önceki Cumhurbaşkanı hain durumunda. Önceki TBMM Başkanı hain durumunda öyle mi? Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüksek mahkemesinin eski başkanı hain durumunda öyle mi?

İşte Kamalak’ın o çarpıcı açıklamaları: