07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » HDP Şaşkın: İnanılır Gibi Değil…
HDP Şaşkın: İnanılır Gibi Değil…

HDP Şaşkın: İnanılır Gibi Değil…

Referandum öncesi TRT’de propaganda konuşması yapma hakkına sahip dört siyasi parti konuşmacılarını belirledi. HDP konuyla ilgili attığı tweetinde, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye adım adım referanduma doğru giderken, TRT’de propaganda konuşması yapma hakkına sahip dört siyasi parti, konuşmacılarını belirledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), konuşmacı olarak Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’yi seçerken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına, anayasa değişikliği teklifini hazırlayan komisyonda bulunan MHP Milletvekili Mehmet Parsak’ın konuşacağı açıklandı.

AKP’de ise, Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, anayasa teklifi hazırlık sürecinde komisyonda yer alan AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un konuşacağı bildirildi.

HDP: inanılır gibi değil

TRT’de HDP adına konuşmayı yapacak isim ise Osman Baydemir ve Hüda Kaya. Twitter’dan paylaşımda bulunan HDP Genel Merkezi, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadelerini kullandı.