07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Burası Türkiye Her Şey Olabilir”
“Burası Türkiye Her Şey Olabilir”

“Burası Türkiye Her Şey Olabilir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 ili kapsayan miting programını önceki gün İstanbul ile tamamladı. AKP’liler Bahçeli’nin referandum için yeterince çalışmadığını iddia ederken Bahçeli bu eleştiriye “erken seçim” hazırlığı niteliğinde bir cevap verdi: Burası Türkiye her şey olabilir.

Gazete Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre Bahçeli, 1 Kasım 2015 genel seçimlerine göre referandum kampanyasında daha fazla miting yaptı. Erzurum, Elazığ, Kayseri, Bursa, Sakarya, Ordu, Afyonkarahisar, Antalya ve İstanbul’da miting düzenleyen Bahçeli, bir yandan da illerde düzenlenen istişare toplantılarıyla Anayasa değişikliğinin teşkilatlara anlatılması için toplantılar düzenletti.

“Burası Türkiye, her şey olabilir”

Bahçeli, MHP’nin referandum için yeterince çalışmadığı yönündeki AKP kaynaklı eleştirilere “kaynak kısıtlılığı” ile yanıt verdi. Bahçeli, geziler sırasında bu eleştiriler anımsatılınca, “MHP, imkânları belli olan bir partidir. Biz kıt imkânlarla bir mücadele yürütüyoruz. İmkânlarımız nedir Hazine yardımıdır. Bütçemize göre ayrım yaptık. ‘Referandum için ancak şunu yapabiliriz’ dedik, onu yapıyoruz. Hiç kimseye borçlanmadan yapıyoruz. Bunu yetersiz görenler, onlara bir şey diyemeyiz. Garibin de yaptığı ancak bu kadar” dedi. MHP Lideri, genel merkezin kasasındaki paradan referandum ve olası bir erken seçim için kaynak ayırdıklarını belirtirken, erken seçim ihtimaline karşı “Burası Türkiye, her şey olabilir” dedi.

Bu sözlerinin erken seçim olacağı anlamına çekilmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, yine de böyle bir olasılığa karşı hazırlıklı olmak gerektiğini, bu nedenle referandum için hazırlattıkları klipleri Bengütürk TV dışında bir ulusal kanalda yayınlatamadıklarını kaydetti.