07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Güvenliğin Ne Kadar Kuvvetli Olduğunu Gösteriyor”
“Güvenliğin Ne Kadar Kuvvetli Olduğunu Gösteriyor”

“Güvenliğin Ne Kadar Kuvvetli Olduğunu Gösteriyor”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark tanıtımı için turizmci ve gazetecilerle bir araya geldi. Parkın tanıtımında Roller Coster’e binen Gökçek, raylarda asılı kaldı. Uzun uğraşlar sonucu kurtarılan Melih Gökçek, durumu” güvenliğin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor” diye açıkladı.
Hürriyet gazetesinden Sedat Cenikli’nin haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in turizmcilere birlikte yaptığı Ankapark gezisinde, inşaatı devam eden eğlence parkı Ankapark’taki ‘roller coster’a (lunapark hızlı treni) turizmciler ve gazetecilerle birlikte bindi. Roller coster hareket ettikten kısa bir süre sonra raylarda asılı kaldı. Başkan Gökçek ve beraberindeki heyet 10 dakika kadar sorunun giderilmesini bekledi. Teknik ekibin müdahalesinin ardından sorun giderildi.

“Güvenliğin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor”

Olayın ardından açıklama yapan Başkan Gökçek, “Fotoğrafçılar yukarı çıktı. Bizle karşı karşıya gelince otomatik olarak sensör kilitliyor. Rayda insan algıladı. Birine çarpma tehlikesi olarak algılıyor. Güvenliğin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor” dedi.