07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şıracı, Bozacı ve Organize İşler
Şıracı, Bozacı ve Organize İşler

Şıracı, Bozacı ve Organize İşler

Üçünün de Fethullahçı geçmişi var. Hukukun tam işlediği yerde 3’ünün de yargılanması gerekiyor. Bülent Arınç, Melih Gökçek ve Hüseyin Gülerce.  Ama “FETÖ‘nün siyasi ayağının referandum ve oy kaygıları nedeniyle yok sayılması nedeniyle üçüne de bir işlem yapılmadı. Onlar da durumu birbirlerine şantaj olarak kullanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in fitilini ateşlediği tartışmaya eski cemaatçi Hüseyin Gülerce de dahil oldu. Gökçek’in “Gezi olayları sonrası hükümet düşürülecek, Bülent Arınç Başbakan olacaktı” iddiasını Bülent Arınç yalanlayarak, Hüseyin Gülerce’yi işaret etmişti. Gülerce konuyu star gazetesindeki köşesine taşıdı. Melih Gökçek’i net bir dille doğruladı.

İşte Melih Gökçek’in iddiası;

“Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu…”

Bülent Artınç, Gülerce’yi işaret etti

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek’İn iddiasını bir senaryo olarak nitelendirerek yalanlamış,  ‘Sadece senaryodan ibaret olan bu sözler yalandır, iftiradır. Hüseyin Gülerce’nin diyeceklerini merakla bekliyorum’ demişti.

Melih Gökçek’İn iddilarının asılsız olduğunu söyleyen Bülent Arınç’ın şahit oalarak gösterdiği eski cemaatçi Hüseyin Gülerce Star gazetesindeki köşesinde bu konuyu yazdı. Gülerce, Arınç’ı yalanladı.

İşte Hüseyin Gülerce’nin o yazısından ilgili bölüm;

“Ben isim zikretmedim, olduğu gibi Melih Gökçek’e anlattım”

“17/25 Aralık’ta Başbakanın oğlunu, başbakanın evinde tutuklamaya kalkan bir siyasi darbeye teşebbüs ettiler. O gün bu tutuklama gerçekleşseydi, bizzat bana söylendiği gibi (isim de verdiler) bir ismin başkanlığında yeni kabine kurulacaktı. Kendilerine göre Bakanlar Kurulu listesi bile hazırdı…’

Konuyu Beyaz TV’deki Ortak Akıl programımda da birkaç defa dillendirdim. Hem yazımda, hem de konuşmalarımda, başbakan olarak söyledikleri ismi zikretmedim. Çünkü bu ismin hazırlanan kabineden, başbakanlığından haberi olmayabilirdi. Ama çok yakın arkadaşım (47 yıllık) Melih Bey’e bana yapılan konuşmayı aktardım.”

“Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak”

“Gezi olaylarından sonra, 2013’ün Eylül ya da Ekim ayında, yani henüz 17/25 Aralık siyasi darbesi olmadan Harun Tokak ve bir işadamı ile onların teklifi üzerine Altunizade’de buluştuk.

Ben yazılarımda Sayın Erdoğan’ı savunuyordum. Gezi olayları sırasında Zaman’da ‘Erdoğan gitsin AK Parti kalsın Planı’ başlığı ile yazdığım yazıda (19 Temmuz 2013) tavrımı koymuştum. Şimdi daha iyi anlıyorum, bu diklenmem F. Gülen’in kimyasını çok bozmuş. Beni ikna etmek ve Erdoğan’ı savunmaktan vazgeçirmek için Harun Tokak’ı göndermiş.

Tokak bana Erdoğan aleyhinde konuşmaya başladı. Yolsuzluk ve rüşvetin çok arttığını, buna AK Parti milletvekillerinin de tahammül edemez hale geldiğini ve Erdoğan’ın Başbakanlıktan uzaklaşmak zorunda kalacağını söyledi. (Demek ki, birkaç ay sonraki 17/25 Aralık darbesinden haberdardı)

Devam etti: ‘Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak. Kabine listesi de zaten hazır…’

Ben hayret içerisinde, ‘koskoca AK Parti Meclis Grubu buna izin vermez” dedim. Hayretimi daha da artıran şu sözleri söyledi: ‘En az 150 milletvekili bu değişikliğe şimdiden destek veriyor…'”

untitled-1