07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Evetçi” MHP’liler de Erdoğan’ın Uçağında

“Evetçi” MHP’liler de Erdoğan’ın Uçağında

“Evetçi” MHP’liler de Erdoğan’ın Uçağında… Tayyip Erdoğan resmi ziyaret için dün Hindistan’a gitti… Hindistan heyetinde MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da bulunuyor…

Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere dün Atatürk Havalimanı’ndan hareket ettiği Hindistan’a ulaştı. Yeni Delhi Palam Askeri Üssü’ne inen  Erdoğan’ı Mihmandar Bakan Gençlik ve Spor Bakanı Vijay Goel, Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Rahul Kulshreshth, Türkiye’nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ve diğer yetkililer karşıladı.

Karşılama töreninin ardından konaklayacağı Taj Palace Oteli’ne geçen Erdoğan’a Hindistan ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan eşlik etti.

“Evetçi” MHP’liler de Erdoğan’ın uçağında

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hindistan gezisine MHP’den de katılımlar var. MHP Grup Başkanvekili Usta, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanı ve heyetiyle Hindistan yolculuğumuz başlıyor” ifadesini kullandı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin Hindistan uçuşunda Cumhurbaşkanlığı uçağında çalışma yaptığı sırada çekilen ve Cumhurbaşkanlığı’nın internet adresinde yayımlanan fotoğraflarda MHP Kocaeli Milletvekili Sancaklı’nın da Erdoğan’ın heyetinde bulunduğu görüldü.