07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yıldırım Konuştu, Altyazı Yalanladı
Yıldırım Konuştu, Altyazı Yalanladı

Yıldırım Konuştu, Altyazı Yalanladı

Yıldırım konuştu, altyazı yalanladı…Başbakan Binali Yıldırım, konuk olduğu BBC World News’teki programda  Türkiye’de yaşanan gelişmelerle ilgili konuştu.29 Nisan Cumartesi akşamı yayınlanan programda Yıldırım Türkiye’nin ‘şeffaf demokrasisi’nden bahsederken alt yazıda Türkiye’nin Wikipedia yasağına yer verildi.

Yıldırım  konuştu, altyazı yalanladı

Başbakan Binali Yıldırım’ın söyleşisi boyunca altyazı olarak “Türkiye yetkilileri, gerekçe göstermeden Wikipedia’yı bloke etti” ifadesin geçti.

Wikipedia yasağını BTK duyurmuştu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bugün wikipedia.org’a erişimin idari tedbir kararı nedeniyle engellendiğini duyurmuştu. Konuya ilişkin olarak BTK tarafından Twitter üzerinde yapılan açıklamada “Türkiye’nin terör örgütlerini desteklediğini belirten içerikler tüm girişimlere rağmen Wikipedia’dan çıkarılmamıştır. Bu içeriklerin doğru bilgilerle düzenlenmesine izin verilmemiştir. https protokolü ile yayın yaptığı için sadece ilgili içeriklerin engellenmesi mümkün olmamıştır. Bu nedenle sitenin tamamına tedbir uygulanmak zorunda kalınmıştır. Bu ve benzeri içerikler ile ilgili Wikipedia editörleri gereğini yapmalıdır.” denildi.