27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Ensar Rektörü
Ensar Rektörü

Ensar Rektörü

45 çocuğun cinsel istismara uğradığı ve tecavüzlerin üzerini kapatıldığı Ensar Vakfı için, Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü’nden skandal açıklama. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan:Ensar vakfı, ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirerek ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunuyor.

Odatv’de yer alan habere göre, Çorum Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Erol Kavuncu, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

“Umre Ödüllü Kur’an-ı Kerim Meali ve Kitap Okuma Yarışması”

Ziyarette, her geçen gün büyüyen ve gelişen Hitit Üniversitesi’nin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Erol Kavuncu, bundan öncesinde olduğu gibi Üniversite ile her türlü iş birliğine hazır olduklarının altını çizerek gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kavuncu, Ensar Vakfı Çorum Şubesi olarak 25 yaş ve altındaki üniversite öğrencilerine yönelik “Umre Ödüllü Kur’an-ı Kerim Meali ve Kitap Okuma Yarışması” düzenlediklerini ifade ederek başvuruların 03 Mart 2017 Cuma günü sona ereceği bilgisini paylaştı.

“Ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştiriyor”

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörü Prof. Dr. Alkan da sivil toplum kuruluşlarının toplumun gelişmesinde çok önemli bir role sahip olduğunu ve STK’lar ile ortak projeler yapmayı önemsediklerini ifade ederek Üniversitenin Ensar Vakfı ile gerçekleştirmiş olduğu ortak çalışmaların artarak devam edeceğine olan inancının tam olduğunu açıkladı. Rektör Prof. Dr. Alkan, ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirerek ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Ensar Vakfının Çorum’da yaptığı çalışmaların büyük önem arz ettiğini belirterek Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Erol Kavuncu’ya ve vakıf üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Önceki başkan da taciz iddiasıyla tutuklanmıştı

Çorum Ensar Vakfı’nın bir önceki başkanı ve anı zamanda Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zekai İşler, vakfa gelen ve babaları cami imamı olan ikisi kız kardeş 3 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.