07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Daha Akıtılacak Çok Kanımız Var”
“Daha Akıtılacak Çok Kanımız Var”

“Daha Akıtılacak Çok Kanımız Var”

Tayyip Erdoğan dün  Saray’da “Rumeli-Balkan Buluşması”nda Balkan Federasyonu üyelerini kabul etti. Burada konuşan Erdoğan referandumdan evet çıkması halinde yaşanacakları anlattı: Gerekirse vatan için istikbal için akıtılacak çok kanımız var. Yapacak çok işimiz var. Bunun için 16 Nisan’ın çok önemli olduğunu söylüyoruz.

İşte Erdoğan’ın o konuşmasından başlıklar;

“Gerekirse vatan için istikbal için akıtılacak çok kanımız var”

“İdam konusunda kanaatimi söyledim. 16 Nisan’dan sonra parlamentomuz idam ile ilgili kararı olumlu verir, bana gelirse ben bunu onaylarım. Başı okşanacak çok yetimlerimiz var. Daha dökülecek çok terimiz var. Gerekirse vatan için istikbal için akıtılacak çok kanımız var. Yapacak çok işimiz var. Bunun için 16 Nisan’ın çok önemli olduğunu söylüyoruz”

“16 Nisan’dan sonra inşallah bunu görelim”

“Ey Kılıçdaroğlu; senin partinin genel başkanlığını yapmış olan İnönü tek adamdı. Çünkü onlar başkasına hayat hakkı tanımıyorlardı. Adeta yalan makinesi. Cumhurbaşkanı anayasa ve kanunlara ters kararname çıkaramaz. Buradan tek adamlık çıkması mümkün mü. Hayır diye aldatılanlar Kandil’in, PKK’nin, FETÖ’nün yanında” dedi. Bahçeli düşüncesini açıkladı, Sayın Yıldırım’ın kanaatini de biliyorum. Şimdi Kılıçdaroğlu da ‘Tamam getirsinler, ben varım’ diyor. Ne güzel. 16 Nisan’dan sonra inşallah bunu görelim ”

“Biz burada o soydaşlarımızın hakkını talep ettik”

“Oradaki bazı baskıların gerçekleştiğini görmek bizi ciddi manada üzmektedir. Bir taraftan ‘demokrasi’ diyeceksin öbür taraftan Türklere ciddi manada baskı yapacaksın. Bir taraftan ‘AB müktesebatı’ diyeceksin, öbür taraftan tam tersini işleyeceksin. Biz burada o soydaşlarımızın hakkını talep ettik, onların yanında yer alma hakkına sahibiz”