07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Bunu Bir Terörist Söylüyor”
“Bunu Bir Terörist Söylüyor”

“Bunu Bir Terörist Söylüyor”

Tayyip  Erdoğan’ın “Böyle devam ederse hiç bir Avrupalı güvenle, huzurla sokağa adım atamaz” sözlerine, Alman Sol Parti’li Sahra Wagenknecht çok sert tepki gösterdi. Wagenknecht, Erdoğan’a sözlerine ilişkin, “Bunu bir terörist söylüyor” dedi.

Alman Federal Meclisi’ndeki bir etkinlikte konuşan Sol Parti (Die Linke) Meclis Grup Başkanı Sahra Wagenknecht, Erdoğan’ın “Böyle devam ederse hiç bir Avrupalı güvenle, huzurla sokağa adım atamaz” sözlerine sert tepki gösterdi.

“Bunu söyleyen bir terörist. Başka birşey değil”

Erdoğan’ın sözlerinin açıkça ‘terörizme çağrı’ olduğunun altını çizen Wagenknecht, “Bunu söyleyen bir terörist. Başka birşey değil” diye konuştu. Wagenknecht, konuşması sırasında Erdoğan için ‘terörist başı’ nitelemesinde bulunması da dikkat çekti.

“Erdoğan’ın dış politikası Nazi Almanya’sı ile aynı”

Tayyip Erdoğan’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine yönelik Nazizm ve terörizm suçlamalarına tepkisini dile getiren Sahra Wagenknecht, Türkiye’nin dış politikasının Nazi Almanyası’nın politikalarıyla benzerlikler gösterdiğini vurguladı. Wagenknecht, Erdoğan’ın ülke dışında ‘azınlıklar yaratarak’, daha sonra bu azınlıklar üzerinden kendi şiddet, jeopolitik ve şantaj politikasını kurmaya çalıştığını söyledi.

Merkel Erdoğan’ın suç ortağı”

Katliam ve baskı politikalarına rağmen Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Erdoğan’a ‘destek vermekten’ çekinmemesini sert dille eleştiren Sahra Wagenknecht, Merkel’in en son Şubat ayında Türkiye’ye gittiğini hatırlattı. Wagenknecht, “bunu yaparsanız suç ortağı olursunuz” diye konuştu.