27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Bizi Fetullah Gülen’e Götürenler Bugün Çok Önemli Mevkiilerde”
“Bizi Fetullah Gülen’e Götürenler Bugün Çok Önemli Mevkiilerde”

“Bizi Fetullah Gülen’e Götürenler Bugün Çok Önemli Mevkiilerde”

AKP eski milletvekili ve FETÖ tutuklusu Nazlı Ilıcak’ın eski eşi Emin Şirin çok tartışılacak açıklamalarda bulundu: Fetullah Gülen ‘Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olursa rahat ederiz’ dedi

Bizi Fetullah Gülen’e Götürenler Bugün Çok Önemli Mevkiilerde

Eski AKP Milletvekili ve FETÖ tutuklusu Nazlı Ilıcak’ın eski eşi Emin Şirin, Akit TV’de katıldığı programda konuştu. İşte Emin Şirin’in çok tartışılacak “FETÖ” açıklamalarından başlıklar;

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın eski eşi ve eski AKP milletvekili Emin Şirin’den çok tartışılacak FETÖ açıklaması:Biz Amerika’ya gittiğimiz zaman, Fethullah Gülen’i görelim demedik, bugün çok önemli mevkide olan insanlar bizi alıp götürdüler. Bakanlar vardı. Biz Amerika’ya gittiğimiz zaman, Fethullah Gülen’i görelim demedik, bugün çok önemli mevkide olan insanlar bizi alıp götürdüler”

“Ya görevden aldıklarınız suçsuzsa!”

“Benim hükümetten iki ricam var. Görevden alınan insanların mahkemeleri bitene kadar özlük haklarından mahrum bırakmayın. Ya suçsuzsa”

“Fetullah Hoca ‘Hilmi Özkök Genelkurmay başkanı olursa rahat ederiz’ dedi”

“Nazlı Hanım gayet meraklı bir gazetecidir, o seyahatte Akif Beki’nin aracılığıyla gittik Fethullah Hoca’yla sabah kahvaltısı hazırlandı. Kahvaltı ederken Nazlı Hanım dedi ki Gülen’e ‘Hocam sizin istihbarat kaynaklarınız kuvvetli biz bu askerin vesayetinden ne zaman kurtuluruz.’ Fethullah Hoca da ona cevaben ‘Eğer Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olursa rahat ederiz’ dedi. Durmadı Nazlı Hanım bir soru daha sordu ‘Bundan nasıl emin olabiliyorsunuz.’ FETO cevaben ‘Onun albay olmasına bile şaşırmıştım’ dedi. Yani albay bile olmaması gerekirdi, atılması gerekirdi.”