27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Ucuz… Seviyesiz… Taşeronluğa Teşne Müflis Siyasetçi”
“Ucuz… Seviyesiz… Taşeronluğa Teşne Müflis Siyasetçi”

“Ucuz… Seviyesiz… Taşeronluğa Teşne Müflis Siyasetçi”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman kendisine “Meral Kılıçdaroğlu” sözleri için tepki gösteren Meral Akşener’e ağza alınmayacak ifadelerle yanıt verdi. Kahraman, açıklamasında Akşener’in açıklamasını cahillik ve art niyet olarak nitelendirdi. Akşener’e Taşeronluğa teşne müflis siyasetçi ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman adına başkanlıktan yapılan açıklaması şöyle;

“Masum bir teşbih, art niyetli ifadelerle kamuoyuna yansıtıldı”

“Ramazan ayında İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeği sonrasında Sayın Meclis Başkanımızın ayaküstü birkaç kişi ile arasındaki konuşmada geçen masum bir teşbih, muhatapları tarafından gündem oluşturmaya ve gündemde kalmaya yönelik art niyetli bir şekilde kamuoyuna yakışıksız ifadelerle yansıtılmıştır.”

“Ucuz ve seviyesiz…”

“Siyasi literatürde makul karşılanacak, siyasi görüşlerin müşterekliğini ifade eden bir teşbihin zorlamayla bir mağduriyet söz konusuymuş gibi paylaşılması, “mal bulmuş mağribi gibi” ucuz ve seviyesiz bir siyasi polemik konusu yapılma çabası kabul edilebilir bir durum değildir.”

“Cahillik ve art niyet”

“İki kişi arasındaki fikir ve siyasi söylemlerdeki paralelliği ifade eden bir teşbihi kişilerin mahremiyeti ve özel hayatı ile ilgili olarak algılamak cahillik veya art niyetliliktir. Toplumumuzun gelenek görenek, örf ve adetlerini göz önüne aldığımızda bir bayanın ağzına alamayacağı, böylesi çirkin sözlerle, Saygıdeğer Meclis Başkanımıza fütursuzca saldırması en hafif ifadeyle edep sınırlarını aşmaktır.

“Taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi”

“15 Temmuz hain darbe teşebbüsü öncesinde “Yurtta sulh” ifadesini yaptığı toplantıların tamamında slogan haline getiren, aynı tarihlerde katıldığı televizyon programlarında, milletvekili olmamasına, herhangi bir siyasi partinin genel başkanı konumunda bulunmamasına ve ufukta da seçim olmamasına rağmen “Yakında Başbakan olacağım.” ifadelerini kamuoyuyla paylaşan, taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçinin muhatap alınması söz konusu değildir. Bu açıklama kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi ve doğru bilgilendirilmesi gayesi ile zorunlu olarak yapılmıştır.”