07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Biz de Taksim Meydanı’nda Gösteri Yapalım”
“Biz de Taksim Meydanı’nda Gösteri Yapalım”

“Biz de Taksim Meydanı’nda Gösteri Yapalım”

Almanya’da AKP’li siyasetçilerin seçim etkinliklerinin iptal edilmesine ilişkin tartışmalara Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir de katıldı. Özdemir, “Öyleyse biz de Taksim Meydanı’nda gösteri yapalım” dedi.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’nin moma programında Türkiye ile Almanya arasında yaşanan krizi değerlendirdi. İşte Cem Özdemir’in o açıklamasından başlıklar;

“Türkiye bir tür saltanat olur ve bu hiç kimsenin yararına olmaz”

“Erdoğan’ın referandumu kaybetmesine neyin katkı sunacağını serin kafayla düşünmeyi öneriyorum. Erdoğan referandumu kazanırsa, Türkiye bir tür saltanat olur ve bu hiç kimsenin yararına olmaz, en az da Türkiye’nin dostlarının”

“AB ülkeleri ortak tutum sergilemeli”

“Avrupa Birliği ülkeleri de bu konuda birbirlerine düşürülmemeli. Avrupa’nın ortak tutumu oylanmalı ve en iyi halde de eğer burada konuşmak istiyorsanız, o zaman iyi niyetinizi göstermek için bir jest yapın denmeli”

“Öyleyse biz de Taksim Meydanı’nda bir miting yapalım”

 

“Neden mesela şunu demeyelim? Öyleyse biz de Taksim Meydanı’nda bir miting yapalım. Eğer Ankara benim güvenliğimi garanti altına alacaksa ben gitmeye ve miting yapmaya hazırım. Yanıtın nasıl olacağını merak ediyorum. Bunu Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ya da Merkel, Erdoğan’ın kulağına fısıldayabilir”