07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Ben Bu Kanala Vergi Ödüyorum”
“Ben Bu Kanala Vergi Ödüyorum”

“Ben Bu Kanala Vergi Ödüyorum”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TRT Haber’de 19:00’da programa katılacaktı. Ancak program Erdoğan’ın konuşması sebebiyle 19:30’a sarkıtldı…Kılıçdaroğlu TRT’nin Erdoğan ve Binali Yıldırım harici muhalif seslere yer vermemesine canlı yayında tepki gösterdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de saat 19:00’da başlayacak olan canlı yayın için kendisine söz verilmişken Erdoğan’ın konuşmasının uzaması üzerine yayının kesilmemesi ve kendisinin yayının 19:30’a sarkmasına tepki gösterdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin programının 19:30’a sarkmasını espirili dille “Program 19.00’da başlayacaktı Erdoğan’ı  kesemediğiniz için yarım saat gecikti, sağlık olsun bekleriz.” diyerek eleştirdi.

“Ben bu kanala vergi ödüyorum”

Kılıçdaroğlu, TRT’nin tarafsız olmamasına da isyan etti. Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ın yaptığı konuşmaların sürekli TRT’nin bütün kanallarında verilmesine CHP ve muhalif olan siyasetçilerin TRT’de yer bulmamasına “Şu programı sağlamak için Sayın Numan Kurtulmuş’u aradık. TRT’nin tarafsız davranması lazım. Sayın Başbakan çıktığında ayrı biz çıktığında ayrı veriyorsunuz. Böyle olmaz. Ben bu kanala vergi ödüyorum.” diyerek tepki gösterdi.