07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Allah’ın Dışında Başka Kanun Koyucu Seçmek Küfürdür”
“Allah’ın Dışında Başka Kanun Koyucu Seçmek Küfürdür”

“Allah’ın Dışında Başka Kanun Koyucu Seçmek Küfürdür”

IŞİD terör örgütü Türkiye’deki militanlarına, 16 Nisan’da düzenlenecek anayasa değişikliği referandumunda “tüm sandıklarda saldırılar düzenleme” çağrısı yaptı.

Örgütün aylık dergisi Rumiyah’ın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan 8. sayısının Türkçe versiyonunda  ifadesiyle şu çağrıyı yaptı:

“Sandığa giden kafirdir”

“Allah’ın dışında başka kanun koyucu seçmek küfürdür.Referandumda ‘Evet’ diyenler kâfir olacağı gibi ‘Hayır’ diyenler de kâfir olur. Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi, o sandıklardan ve mekânlardan uzak durması, oy kullananlara düşmanlığını ilan etmesi gerekir. Tüm muvahhid kardeşlerimizden (…) tüm oy kullanma mekânlarının hedef alınmasını istiyoruz. Oraları basın, yakın, yıkın ve ateşe verin. Hem tağutları hem de referandumda oy kullanarak onlara ibadet eden tüm kâfirleri ve müşrikleri öldürün.”

Arapça gazetede de benzer çağrı

IŞİD, yine Perşembe günü yayımladığı haftalık Arapça gazetesi al-Naba’da da, “Türkiye’de sandıklarda saldırılar düzenlenmesi” çağrısını yineledi. Örgüt, Türkiye hükümetini ve Tayyip Erdoğan’ı kınadı, hiçbir Müslümanın sandığa gitmemesi gerektiğini belirtti.

“Maksimum kargaşa yaratın”

Türkiye’deki militanlarına, hem referandum sandıklarında saldırılar düzenleme hem de oy vermeye giden herkesi hedef alma çağrısında bulunan IŞİD’in Arapça gazetesinde, “Elinizdeki en güçlü araç neyse onu kullanın ve maksimum kargaşa yaratın” ifadeleri yer aldı.