07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Ayağından Isırdılar… İtler, Vandallar…”
“Ayağından Isırdılar… İtler, Vandallar…”

“Ayağından Isırdılar… İtler, Vandallar…”

TBMM’deki ‘başkanlık anayasası’ görüşmeleri sırasında yaşanan arbede ile ilgili AKP’li Şamil Tayyar, AKP’li bir milletvekilinin ayağından ısırıldığını söyleyip, CHP’li vekillere “itler ve ayyaşlar” diye hakaret etti.

AKP ile MHP’nin anlaşıp TBMM Genel Kurulu’na getirdiği ‘başkanlık anayasası’ görüşmeleri sırasında, AKP’liler ile CHP’liler birbirine girdi, sandalyeler havada uçuştu.

Olaylar sabaha kadar sürerken AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın CHP’liler tarafından ayağından ısırıldığını söyledi. Balta’nın fotoğrafını paylaşan Tayyar, CHP’li vekillere Twitter hesabı üzerinden hakaretler yağdırdı.

“Zincirini koparan köpeklere karşı tedbiren meclis revirine kuduz aşısı istedik” diye yazan Tayyar, “Kürsü işgali sonlandırıldı, itler ve ayyaşlar kovuldu, milletin meclisi mesaisine dönüp 5.maddeyi 343 oyla kabul etti, iradesine sahip çıktı” ifadelerini kullandı.

18

CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın kendisinin üzerine yürüdüğünü ve fiziki şiddete maruz kaldığını söylemişti. Hürriyet, Elitaş’ın boybubu sıktığını öne sürmüştü.