07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » 23 Nisan’dan Anladıkları Bu!

23 Nisan’dan Anladıkları Bu!

23 Nisan’dan anladıkları bu!…Kayseri’de 23 Nisan kutlamalarında anaokulu öğrencilerinin ellerine aldıkları oyuncak silahla bir çatışmayı canlandırdı. Ardından bir öğrenci şehit rolü yaparak üzeri bayrakla örtüldü. Bazı protokol üyeleri bile 23 Nisan kutlamalarında çocuklara oyuncak bile olsa silah verilmesini yadırgadıklarını söyledi.

Kayseri’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları; saatteki hızı 100 kilometreyi bulan lodos nedeniyle, Sami Yangın Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapıldı. Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, öğrenciler, öğretmenler velilerin katıldığı törende şiirler okundu;, seymen ve mehter gösterileri yapıldı.

23 Nisan’dan anladıkları bu: silah, çatışma, şehit

Törende Şükrü Malaz İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinin; “Kınalı Kuzular” ve “15 Temmuz” gösterisinde, temsili bir çatışma anı sergilenerek, bir askerin şehit olması canlandırıldı. Vurularak şehit olan anaokul öğrencisinin üzerine ay yıldızlı Türk bayrağı örtüldü.

23 Nisan'dan anladıkları bu

Gösteri, salonu dolduran veliler tarafından alkışlanırken, bazı protokol üyeleri 23 Nisan kutlamalarında çocuklara oyuncak bile olsa silah verilmesini yadırgadıklarını dile getirdi.