07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “18 Temmuz İçin Erdoğan’dan Randevu Almıştım”
“18 Temmuz İçin Erdoğan’dan Randevu Almıştım”

“18 Temmuz İçin Erdoğan’dan Randevu Almıştım”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli‘nin kardeşi darbeci Tümgeneral Mehmet Dişli,savcılıkta verdiği ek ifadesinde  18 Temmuz günü için Tayyip Erdoğan‘dan randevu aldığını ve “TSK‘nın stratejik dönüşümü” konulu 466 projeye ilişkin brifing vereceğini iddia etti.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca’nın haberine göre; Mehmet Dişli savcılıkta verdiği ek ifadesinde, “Randevuyu ağabeyim Şaban Dişli aldı. Genelkurmay’ın Etimesgut’taki ay-yıldız şeklindeki binaya taşınma projesini de sunacaktım. Cuma günü darbe yapılacaksa, neden 2 gün sonrası için Cumhurbaşkanı’ndan randevu alayım? Madem şüpheliyim, o zaman Hulusi Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü’ne götürdü?” diye sordu.

İşte darbeci Mehmet Dişli’nin ek ifadesinden başlıklar;

“Projeleri tanıtmak için 18 Temmuz’da Erdoğan’dan randevu almıştım”

“TSK’nın stratejik dönüşümü, yeni savunma ve güvenlik yapılanması, terörle mücadele stratejisi, kışlaların şehir dışına çıkarılması, kuvvet karargahları ve Genelkurmay’ın Ankara Etimesgut’ta ay-yıldız şeklinde yeni merkezde yapılandırılması, yeni kuvvet ve komuta yapısı projesi, TSK üniversitesinin kurulması, uzun menzilli füze ve lazer silah sistemleri gibi konular olmak üzere yaklaşık 466 tane proje üzerinde çalıştım. Bu projelerin tamamı bana ve ekibime aittir. Projeleri anlatmak için Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan 18 Temmuz tarihi için randevu da alınmıştı. Bu randevuyu ağabeyim Şaban Dişli almıştı. Bu konuda kendisi dinlenebilir. Eğer ben cuma günü darbe yapacaksam neden iki gün sonrası için Cumhurbaşkanı’mızdan projeleri anlatmak için randevu alayım? FETÖ’cü değilim, asılsız iftira mahiyetindedir.”

“Maden şüpheliyim, Genelkurmay Başkanı beni neden Helikoptere aldı?””

“Olaylar süresince Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile beraberdim. O hangi konumdaysa benim de o konumda olmam gerekir. Ben darbeyi engellemek için ve Genelkurmay Başkanı’nın can güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptım. Madem ben bu olayda şüpheliydim, o zaman Genelkurmay Başkanı Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü’ne götürdü ve burada kriz masasında yaklaşık 7 saat görev yapmama izin verdi?”