07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kuran, Yemin Ve Medya Trajedisi

Kuran, Yemin Ve Medya Trajedisi

Bolu F Tipi Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı’nın adamları olduğu belirtilen kişiler, Çakıcı hakkında haber yaptıkları iddia edilen ajans muhabirlerine “Kuran’a el bastırıp” yemin ettirdi.

İHA ve TRT’nin Bolu sorumlularının bir araya geldiği görüntülerde, elleri bayrak üzerinde bulunan yerel gazetecilere, Üzeyir Çakmaktaş isimli şahıs tarafından Çakıcı’nın gönderdiği mesaj okunuyor.

Mesajda, Erdoğan hakkında yazılan 3 sayfalık mektubun sadece bir kısmının yayınlandığı ifade ediliyor. Erdoğan’a hakaretten hakkında dava açılan Çakıcı, kendisi hakkında haber yapan muhabirlerin, daha önce gönderdiği 3 sayfalık mektuba ilişkin yasal haklarını devre dışı bıraktığını iddia ediyor. Çakıcı, muhabirlerin söz konusu mektupla ilgili “bugün, yarın yayınlanacak” diyerek dalga geçtiklerini söylüyor.

“Biz İstanbul’a gönderdik, o şerefsizler yayınlamadı”

Muhabirlere gönderdiği mesajda “Gazeteci onurlu kişidir. Ne Tayyip’in ne de patronun köpeğidir” diyen Çakıcı, muhabirleri “kişiliğini satmış kişiler” olarak tanımlıyor. Çakıcı’nın mesajının okumasıyla muhabirlerden Kuran’a el basarak yemin etmelerini isteyen Çakmaktaş’ın ardından, muhabirler kendilerini “Biz bu haberi İstanbul’a gönderdik, o şerefsizler yayınlamadılar” sözleri ile savunuyor.

Çakmaktaş’ın “kim yayınlamadı” sorusu üzerine, “İhlas Haber Ajansı’na gönderdik” diyen muhabir, “Alaattin Bey’in dışarı çıkması için çabalıyoruz, bir haberden dolayı da elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullanıyor.

Muhabirler Çakıcı’yı sevdiklerini de sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor.

İşte “Çakıcı’nın Sevenlerinden Haksızlığa Tepki” başlığıyla yayınlanan o görüntüler;