07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tütüneker Serbest, Demiriz’in Tutuklanması İstendi
Tütüneker Serbest, Demiriz’in Tutuklanması İstendi

Tütüneker Serbest, Demiriz’in Tutuklanması İstendi

“FETÖ”soruşturması kapsamında hakkınd ayakalama kararı çıkarılınca Türkiye’ye dönen ve gözaltına alınan eski futbolculardan Uğur Tütüneker savcılık sorgusunun ardından ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan İsmail Demiriz ise ‘tutuklama’ istemiyle mahkemeye sevk edildi. 

FETÖ soruşturması kapsamında “Örgüt üyeliği” suçundan gözaltına alınan eski futbolcular Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz emniyetteki sorgularının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Tütüneker serbest, Demiriz’in tutuklanması istendi

Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Mehmet Şenay Baygın’a ifade veren Uğur Tütüneker ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakılırken, İsmail Demiriz, “FETÖ PDY üyeliği” suçlamasıyla nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Tütüneker, Demiriz ve Arif Erdem’in mal varlıklarına ihtiyati tedbir konuldu
Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Mehmet Şenay, nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 128. maddesi kapsamında şüphelilerin mal varlıklarına el konulmasını talep etti.

Talebi değerlendiren hakimlik, İsmail Demiriz, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker’in mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Aynı soruşturma kapsamında eski milletvekili ve eski futbolcu Hakan Şükür hakkında da 16 Ağustos’ta yakalama kararı çıkarılmış Şükür’ün mal varlıklarına da el konulmasına karar verilmişti.Soruşturma kapsamında halen aranan Arif Erdem’in ise yurtdışına çıktığı biliniyor.