07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » TÜRGEV’e Özel İstihbarat
TÜRGEV’e Özel İstihbarat

TÜRGEV’e Özel İstihbarat

Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’in de yönetim kurulunda bulunduğu TÜRGEV’in, öğrencilerine dün ‘Bomba yüklü araç var. Kızılay tarafına gitmeyin’ mesajı gönderildi. Cumhuriyet Gazetesi’nden İklim Öngel’in haberine göre bir vakıf yetkilisi “güvenilir bir kaynaktan bilgi aldık” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu ve birçok yolsuzlukla göndeme gelen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) Ankara’da bulunan yurdundan öğrencilerinin cep telefonlarına, dün, “bomba yüklü araç” mesajı gönderildi. Mesajda, öğrencilerin Kızılay tarafına gitmemesi istendi.

Kamuoyundan saklanan terör tehtidi TÜRGEV’e gitti

Başkentte bulunan Hümeyra Öktem Yüksek Öğretim Kız Yurdu’ndan öğrencilerine gönderilen mesajda, “Sevgili öğrencimiz Kızılay civarında aranmakta olan bomba yüklü bir araç olduğu istihbari bilgisini aldık. Kızılay tarafına gitmemenizi rica ediyoruz” dendi. Yurttan gelen bomba yüklü araç bilgisini alan öğrenciler, dikkatli olmaları için diğer arkadaşlarını da uyardı.

TURGEV(1)

“Güvenilir Kaynaktan Aldık”

Bir yurt yetkilisi, öğrencileri ve aileleri telaşlandırmak için böyle bir şey yapmadıklarını belirtti. “Güvenilir bir kaynaktan bilgi aldık” diyen yetkili istihbaratın ‘fos çıkmasını’ umduklarını söyledi.