07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bu Bir Havuz Haberciliğidir
Bu Bir Havuz Haberciliğidir

Bu Bir Havuz Haberciliğidir

İzmir’in Selçuk ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ilçeye Meryemana heykeli inşa edeceklerini açıkladı. Havuzcu Takvim Gazetesi masabaşında, hiç araştırma yapmadan Belediye Başkanını CHP’li zannederek, “CHP yine kendi gündemine girdi” diye haber yaptı. Yanlış haber “gazete”nin internet sitesinden hemen kaldırıldı ancak basılı gazete arşivlerde yerini aldı. 

Yerel seçimde AKP’den başkanlık koltuğuna oturan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Zeynel Bakıcı, Kuşadası’nda katıldığı “Ege Turizminin Pazarlanması ve Tanıtımı” toplantısına katıldı.

“Bülbül Dağı Eteklerine Meryem Ana Heykeli Yapacağız”

Bakıcı, burada yaptığı açıklamada daha önce de gündeme getirdiği Meryemana Heykeli projesini anlattı. AKP’li Belediye Başkanı Hristiyanlar için kutsal olan Meryemana’nın heykelinin ilçede Bülbül Dağı eteklerine inşa etmeyi planladıklarını söyledi.

Takvim’in “acar” habercileri belediye başkanını CHP’li zannedince

Bakıcı’nın yaptığı açıklamalar ajanslar tarafından servis edildi. AKP havuzundaki Takvim Gazetesi de Bakıcı’nın AKP yerine CHP’den seçildiğini düşünerek belediye başkanını adeta linç etmeye çalıştı. Ama baltayı taşa vurdu. “Heykeltraş” başlığı ile haberi sunan Takvim, “CHP yine kendi gündemine girdi. İzmir Selçuk’un CHP’li belediye başkanı Zeynel Bakıcı tarih yatırımı için sınır ötesine geçti. İlçeye dev Meryemana heykeli dikeceğini söyledi. Örnek olarak da Brezilya’daki kurtarıcı İsa heykelini gösterdi” ifadelerini kullandı.

Belediye AKP’li Çıkınca haber usulca internet Sitesinden kaldırıldı ama gazetenin o sayfası tarihe not olarak düştü bile…

Takvim resim

 

AKP’li Belediye Başkanı Bile isyan etti

Başkan Bakıcı konuyla ilgili açıklama yaptı;

-Ajansın servis ettiği haberi arkadaşlar yorumlamışlar. Ama araştırsalardı burada AKP’li bir belediye başkanının görev yaptığını görürlerdi. Bir değerlendirme ve analiz yaparken hiç mi araştırma yapılmaz. Gerekli düzeltmeleri yapmaları için arkadaşları uyardık. İnternet yayınından yazı kaldırıldı. Fakat gazete baskıya gittiği için yayınlandı. Bizim yaptığımız değerlendirme de projelerimiz de UNESCO’nun da kararları ile dünyada bilinen Selçuk’un daha çok tanınması içindir.