07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » TRT’nin Malı Deniz…
TRT’nin Malı Deniz…

TRT’nin Malı Deniz…

TRT spor spikeri Ersin Düzen, Tayyip Erdoğan’ın Tarabya Huber Köşkü’nde verdiği iftar yemeğine katılmak için Fransa’dan geldi. Düzen TRT için Euro 2016’yı takip ediyordu. TRT ekibi için yapılan harcamalar da tartışma konusu olmuştu.

Fransa’daki Euro 2016 maçlarını sunan TRT spikeri Ersin Düzen’in, Tayyip Erdoğan’ın Tarabya Huber Köşkü’nde verdiği iftar yemeğine katılmak için Fransa’dan geldi.

Euro 2016 için TRT’nin Fransa’ya gönderdiği 93 kişilik kadro tartışmalara neden olmuştu. Konuyla ilgili TRT’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP’li vekil Atila Sertel, diğer ülke yayıncı kuruluşlarının 30’ar kişilik ekiplerle şampiyonayı takip ettiklerini belirtmişti.

Bu tartışmalar devam ederken, Ersin Düzen Instagram hesabında katıldığı iftar yemeğinden fotoğraf paylaştı. Erdoğan’ın iftarına katılmak için Fransa’dan gelen Ersin Düzen, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Rıdvan Dilmen ve Burcu Esmersoy’la çektiği fotoğrafı Instagram’dan paylaşarak şöyle yazdı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın @rterdogan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin iftar yemeğindeydik. ALLAH kabul ve tekrarını nasip etsin. TRT Genel Müdürümüz Sn Şenol Göka, sevgili Rıdvan Hocam ve Burcu Esmersoy #huberköşkü #tarabya”

Ersin Düzen’in Erdoğan’ın iftar yemeğine katılmak için Fransa’dan gelmesi akıllara şu soruyu getirdi:

“Ersin Düzen kendi imkanlarıyla mı Erdoğan iftarı için Fransa’dan geldi? Yoksa devlet imkanlarıyla mı iftar için Fransa’dan getirildi?”