07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » THY İstediği Yere Uçurur !
THY İstediği Yere Uçurur !

THY İstediği Yere Uçurur !

Atatürk Havalimanı’nda skandallar bitmiyor. Bu sefer de Türk Hava Yolları’na ait uçakla Isparta’ya gitmek isteyen yolcular yanlışlıkla Kayseri uçağına bindirildi. Yolcular karşınca hem Kayseri seferi hem de Isparta seferi gecikmeli gerçekleşti.

Türk Hava Yolları’nın TK-2016 Kayseri ve TK-2860 Isparta’ya gidecek olan yolcular son kontrol için Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde bulunan 405 ve 403 nolu kapılara geldiler. Burada uçak saatini bekleyen yolcular son kontrol yapıldıktan sonra otobüsle Isparta ve Kayseri uçağının bulunduğu N1 ve N2 adlı açık park yerine götürüldü. Burada bazı Isparta yolcuları görevlilerin dikkatsizliği nedeniyle yanlışlıkla Kayseri’ye gidecek THY uçağına bindiler.

Yanlışlığı bir yolcu farketti

Bir yolcu tarafından fark edilen karışıklık yetkililere bildirildi. Kayseri uçağındaki yolcular uçaktan indirilerek apronda tekrardan bilet kontrolü yaptı. Yanlışlıkla Kayseri uçağına binen Isparta yolcuları bilet kontrolünün ardından Türk Hava Yolları’nın Isparta’ya giden uçağa bindirildi. Karışıklık nedeniyle THY’nin Isparta ve Kayseri uçağı gecikmeli olarak gerçekleşti.

Televizyon sunucusu Simge Fıstıkoğlu da yolcular arasındaydı. Yaşadıklarını twitter’dan paylaştı.