07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Terörün Adresi Bu Sefer Trabzon

Terörün Adresi Bu Sefer Trabzon

Trabzon’un Maçka İlçesi’nde yol güvenliğini sağlayan polise ormanlık alandan roket ve silahlarla ateş açıldı.   Trabzon Valiliği, saldırıda 2 polisin şehit olduğunu, 5 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı.

Maçka – Gümüşhane yolu üzerinde, Gümüşhane tarafından gelen araçları kontrol amacıyla yol kenarında park halinde duran polis aracı ile minibüse, bugün saat 08.30 sıralarında ormanlık alandan teröristler tarafından roketli saldırı yapıldı. Teröristler sonrasında otomatik silahlarla ateş açıp, el bombaları attı.

Saldırı sırasında araçlarda ve çevresinde bulunan 7 polis memuru yaralandı. Açılan ateşe polis memurları karşılık verdi. Hızla olay yerine takviye polis ve jandarma ekipleri sevkedildi. Yaklaşık bir saat süren çatışmanın ardından teröristler ormanlık alanın içlerine doğru kaçtı.

578dd17167b0a929f0b96f75

2 POLİS ŞEHİT

Trabzon Valiliği, saldırıda 2 polisin şehit olduğunu, 5 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı.

VATANDAŞLAR DA SİLAHLARIYLA YARDIMA KOŞTU

Silahını alan vatandaşlar, ormanlık alana kaçan teröristleri yakalamak için polise yardıma koştu.

Terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Bölgede zaman zaman çatışmaların devam ettiği belirtildi.

CAMİLERDEN KAN ANONSLARI YAPILDI

Diğer yandan, camilerden yaralılar için kan anonsları yapıldı. Polisler, yaralı arkadaşları için hastanelere giderek kan verdi.

İşte saldırı sırasında çekilen amatör kamera görüntüleri;