07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Sokaklar Alev Alev, O’nun Derdi Topçu Kışlası
Sokaklar Alev Alev, O’nun Derdi Topçu Kışlası

Sokaklar Alev Alev, O’nun Derdi Topçu Kışlası

Tayyip Erdoğan, darbe girişimine karşı düzenlenen gösterilerde konuyu Taksim’deki Gezi Parkı’na getirip, Topçu Kışlası’nın inşa edileceğini söyledi.

Üsküdar Kısıklı’daki evinin önünde konuşan Erdoğan, bundan önce defaatle toplantı ve gösteri yeri olmadığını savunduğu Taksim’deki kalabalıklara selam gönderip, ‘müjde’sinin olduğunu belirtti.

İşte Erdoğan’ın o konuşmasından başlıklar;

“İsteseler de istemeseler de Taksim’e Topçu Kışlası yapılacak”

“Taksim’deki kışla inşallah isteseler de istemeseler de tarihine uygun olarak o da yapılacak. Orada bir tarih müzesi yapacağız, bir şehir müzesi yapacağız. Bitmez, şu andaki Atatürk Kültür Merkezinin olduğu yere, yanındaki boşluk, arkasındaki boşluk tamamıyla orası yıkılacak ve Türkiye’nin ilk opera binasını da inşallah oraya yapacağız.”

“Taksim Camisi’ni de inşa edeceğiz” 

“Bitmedi, üçüncü bir müjdemiz daha var Taksim’de, orada maksem var, maksem nedir biliyor musunuz? Suyun taksim edildiği yer, hani o böyle tarihi duvarlar var ya o duvarın tam arkasına da inşallah proje hazır Taksim Camisi’ni de oraya inşa edeceğiz. Taksim’in tamamını yayalaştıracağız. Bütün trafiği yerin altına alacağız. Taksim çok ciddi bir çekim merkezi haline gelmiş olacak. Bir kaç yıl içerisinde Taksim Meydanı bu kadar garip olmayacak, daha zengin olacak, daha güzel olacak, daha farklı olacak”

“İdam kararı çıkarsa onaylarım”

“Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Demokratik bir hukuk devletinde siz halkı görmemezlikten gelemezsiniz. Dolayısıyla halkın taleplerini bir kenara koyamazsınız. Halkın böyle bir talebi varsa, bunun görüşüleceği yer parlamentodur. Bunların, bu alçakların bombaladığı parlamentodan inşallah görüşülmek suretiyle inanıyorum parlamentodaki siyasi partiler, inanıyorum ki bu konuda en isabetli kararı alacaktır. Ve alınacak böyle bir kararda da onay merci olarak kararımı açıklıyorum. Ben bunu onaylarım”.