07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tarikatları Eleştiren Hakime Tayin
Tarikatları Eleştiren Hakime Tayin

Tarikatları Eleştiren Hakime Tayin

Adana Aladağ’da 12 kişinin ölümüne yol açan olaydan sonra facebook hesabında tarikatları eleştiren Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Birkan Güner Gaziantep Bölge Adliye Mahkeme üyeliğine gönderildi.

Adalet Komisyonu Başkamı Hakim Fatih Birkan Güner Facebook sayfasında; “Tarikat ya da cemaat yuvası-yurdu dedikleri yerlerde çocukları ya hayvanca hislerinin tatmin aracı olarak kullanıyorlar, ya da beyinlerini köreltiyorlar. Bundan öte tarikat ve cemaatler ülkeyi yangın yerine çeviriyorlar. Ülkemizi, aydınlanmacı kuruluş felsefesine sahip Cumhuriyetimizi lime lime edip yok etmeden biz onları yok etmeli tüm tarikat ve cemaatleri yasaklayıp kapatmalı (esasen 1925 yılından beri yasak!) ve mensuplarına aynen FETÖ mensubu muamelesi yapmalılıyız. Nokta” diye yazmıştı.

AKP’li Şamil Tayyar ise hakim Fatih Birkan Güner’in sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımdan dolayı HSYK’yı göreve çağırmış ve . Güner’in görevden alınması nı istemişti..

HSYK’nın bugün yayınladığı kararname ile Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Birkan Güner, Gaziantep Bölge Adliye Mahkeme Üyeliği’ne atandı.